identitate. Intră în cont Pro
12 ANI PE PIAȚĂ

INSPIRE SYSTECH S.R.L.

CAEN 6203 — Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
CUI 32582659J02/1361/2013Neplătitor TVAVerificat ANAF 27.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
53mii lei
▲ 16,4% vs. 2024
Profit net · 2025
1.072lei
▲ 221,9% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Vechime
12ani
din 2013
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

INSPIRE SYSTECH S.R.L. (CUI 32582659, nr. J02/1361/2013) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Arad, județul Arad, înființată în 2013. Activitatea principală: activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN 6203). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 53 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 27.10.2026.

În anul 2025, INSPIRE SYSTECH S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 53.200 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 16,4%. Rezultatul net a fost un profit de 1.072 lei. Datoriile totale au crescut cu 112,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Observații
  • Adresă cu multe firme — 44 firme la aceeași adresă.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
32582659
Nr. Reg. Comerțului
J02/1361/2013 · EUID ROONRC.J02/1361/2013
Cod CAEN
6203 — Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 6220. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2013-12-13 (12 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ARAD
Localitate
Mun. Arad
Adresă
JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. GEORGE COŞBUC, NR.30, AP.1 · 44 firme aici
Cod poștal
310018
Contact declarat
16 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-27 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 16 firme. Vezi pe hartă →

100 mN12345678
  1. VITAMED HEALTH & BEAUTY S.R.L. · 52 m · CAEN 8694
  2. TECHNOSTAR ADMINISTRATION S.R.L. · 56 m · CAEN 6832 · +10 firme la aceeași adresă
  3. HEIDI & T.S.G. SRL · 67 m · CAEN 6820 · +17 firme la aceeași adresă
  4. DENTANA - LAB SRL · 74 m · CAEN 3250
  5. KAUNGUR S.R.L. · 81 m · CAEN 7112
  6. KEBAB BEN FOOD SRL · 85 m · CAEN 5610 · +1 firme la aceeași adresă
  7. ELECTROSECI ARAD SRL · 94 m · CAEN 7112
  8. KARDINAL S.R.L. · 109 m · CAEN 4725

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202553 mii lei▲ 16,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
48 mii96 mii143 mii191 mii2023 · cifră de afaceri: 191.260 lei2023 · profit net: 144.907 lei20232024 · cifră de afaceri: 45.700 lei2024 · profit net: 333 lei20242025 · cifră de afaceri: 53.200 lei53 mii2025 · profit net: 1.072 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
8.334 lei▲ 112,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniuultimul sfert
CAEN 6203 · 271 firme · mai sus decât 22% dintre ele
Cifră de afaceri, în județultimul sfert
Arad · mai sus decât 21% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
2,0% marjă · mai sus decât 24% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
2,0%
Creștere CA an/an
+16,4%
CA / salariat
53.200 lei
Datorii / active
84%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
69,1%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+56,6%/an
Grad de îndatorare
84%
Angajați, în timp
1 → 1 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202553.200+16,4%1.072+222%2,0%8.3349.8851.5511
202445.700−76,1%333−99,8%0,7%3.9274.5005731
2023191.260144.90775,8%26.462171.609145.1471
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-27.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2023-06-2011130/55/2023Judecătoria Aradvalidare poprire ds. ex. 75/2022FondTerţ poprit

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

43

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Vezi toate firmele de la această adresă →

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

4 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
ASCENT BUSINESS DEVELOPMENT SRL17073848radiată
ASCENT FINANCE SRL31410442în funcțiune
BUSINESS RADIANT GROUP SRL32599260în funcțiune
DOME FASHION SRL31031090în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 214 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 15 județe: 125 active, cifră de afaceri cumulată 2,22 mld lei, 1.589 salariați, 123 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul · Arad

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2021-02-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre INSPIRE SYSTECH S.R.L.

Este INSPIRE SYSTECH S.R.L. o firmă activă?

Da. INSPIRE SYSTECH S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 27.10.2026).

Este INSPIRE SYSTECH S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, INSPIRE SYSTECH S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 27.10.2026).

Ce cifră de afaceri are INSPIRE SYSTECH S.R.L.?

În 2025, INSPIRE SYSTECH S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 53.200 lei, în creștere cu 16,4% față de 2024, și un profit net de 1.072 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are INSPIRE SYSTECH S.R.L.?

În 2025, INSPIRE SYSTECH S.R.L. a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este INSPIRE SYSTECH S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care INSPIRE SYSTECH S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 01.10.2026.

Are INSPIRE SYSTECH S.R.L. procese în instanță?

Da, INSPIRE SYSTECH S.R.L. apare în 1 dosar pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are INSPIRE SYSTECH S.R.L. datorii la ANAF?

INSPIRE SYSTECH S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul INSPIRE SYSTECH S.R.L.?

Sediul social declarat al INSPIRE SYSTECH S.R.L. este în JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. GEORGE COŞBUC.

Ce activitate are INSPIRE SYSTECH S.R.L.?

Activitatea principală declarată a INSPIRE SYSTECH S.R.L. este „Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul” (cod CAEN 6203).

Când a fost înființată INSPIRE SYSTECH S.R.L.?

INSPIRE SYSTECH S.R.L. a fost înregistrată pe 13.12.2013, cu numărul de ordine în registrul comerțului J02/1361/2013.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
INSPIRE SYSTECH S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala