identitate. Intră în cont Pro
12 ANI PE PIAȚĂ

MARISDAL SHOES S.R.L.

CAEN 1520 — Fabricarea încălțămintei
CUI 32588767J2013000933331Plătitor TVA din 2014RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20152025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
29,17mil lei
▲ 45,2% vs. 2024
Profit net · 2025
448mii lei
▼ 60,3% vs. 2024
Salariați
12
▲ 20,0% vs. 2024
Contracte publice
7
SEAP · activ 2024
În anul 2025, MARISDAL SHOES S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 29.168.246 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 45,2%. Rezultatul net a fost un profit de 447.590 lei. Datoriile totale au crescut cu 18,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 12.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
32588767
Nr. Reg. Comerțului
J2013000933331 · EUID ROONRC.J2013000933331
Cod CAEN
1520 — Fabricarea încălțămintei
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2013-12-16 (12 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Suceava
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
29.168.246 lei
▲ 45,2%
Profit net
447.590 lei
▼ 60,3%
Datorii
11.436.290 lei
▲ 18,8%
Salariați
12
▲ +2
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 35.502.398 lei2024: 20.082.596 lei2025: 29.168.246 lei29,17 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 1.310.548 lei2024: 1.128.036 lei2025: 447.590 lei448 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 182024: 102025: 121220232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
1,5%
Creștere CA an/an
+45,2%
CA / salariat
2.430.687 lei
Datorii / active
84%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
20,5%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+10,5%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202529.168.246 lei447.590 lei11.436.290 lei13.622.026 lei2.185.736 lei12
202420.082.596 lei1.128.036 lei9.629.289 lei11.367.435 lei1.738.146 lei10
202335.502.398 lei1.310.548 lei6.964.235 lei8.414.584 lei1.450.349 lei18
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-12.

Contracte publice (SEAP)

7

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
12.760 lei
Ultimul an
2021

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
6
Valoare totală
210.140 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
BUCOVINA VERDE BUSINESS S.R.L.42859758în funcțiune
GIOVANIS SRL15945207radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea încălțămintei · Suceava

CS
CALMUNEC SHOES S.R.L.
CUI 47817184 · Sat Gălăneşti Com. Gălăneşti
NL
NORD LEATHER BOOTS S.R.L.
CUI 44168333 · Sat Gălăneşti Com. Gălăneşti
JL
JOHN LEATHER S.R.L.
CUI 39592153 · Sat Gălăneşti Com. Gălăneşti
MA
MARISDAL SRL
CUI 11048691 · Sat Gălăneşti Com. Gălăneşti
VS
VANDORIA S.R.L.
CUI 52070394 · Sat Măriţei Com. Dărmăneşti
CB
CONDUR BY PAULA S.R.L.
CUI 50382748 · Sat Volovăţ Com. Volovăţ

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

8

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 8 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-07-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MARISDAL SHOES S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →