identitate. Intră în cont Pro
12 ANI PE PIAȚĂ

VIZUAL-EYE MED SRL

CAEN 4690 — Comerț cu ridicata nespecializat
CUI 33110743J40/5166/2014Neplătitor TVAVerificat ANAF 31.10.2026Inactiv fiscal
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2017 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2017
62mii €
▲ 13,9% vs. 2016
Profit net · 2017
13mii €
▲ 316,3% vs. 2016
Salariați
1
— constant
Vechime
12ani
din 2014
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

VIZUAL-EYE MED SRL (CUI 33110743, nr. J40/5166/2014) este o societate cu răspundere limitată (SRL) inactivă fiscal din București, înființată în 2014. Activitatea principală: comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690). Nu este plătitoare de TVA. În 2017 a raportat o cifră de afaceri de 283 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 31.10.2026.

În anul 2017, VIZUAL-EYE MED SRL a raportat o cifră de afaceri de 283.484 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 15,9%. Rezultatul net a fost un profit de 58.059 lei. Datoriile totale au scăzut cu 33,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Semnale de risc ridicat
  • Inactivă fiscal — Declarată inactivă fiscal de ANAF — atenție la tranzacții (fără drept de deducere TVA).
  • Fără bilanț depus 5 ani — Nu apare cu situații financiare depuse la ANAF pe ultimii 5 ani (niciun bilanț depus). De regulă înseamnă că firma nu mai are activitate sau nu-și respectă obligațiile de raportare.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
33110743
Nr. Reg. Comerțului
J40/5166/2014 · EUID ROONRC.J40/5166/2014
Cod CAEN
4690 — Comerț cu ridicata nespecializat
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2014-04-29 (12 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 6 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, STR. EROINA DE LA JIU
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
60125
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-31 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1 firme.

100 mN12345678
  1. IN THE DIM LIGHT S.R.L. · 22 m · CAEN 5911 · +1 firme la aceeași adresă
  2. BMG INTERNATIONAL BUSINESS S.R.L. · 22 m · CAEN 5141 · +4 firme la aceeași adresă
  3. ROM COREX COOLING SRL · 35 m · CAEN 4672
  4. YENI LOKANTA S.R.L. · 36 m · CAEN 4711
  5. MARY RAL BET SRL · 42 m · CAEN 5630 · +1 firme la aceeași adresă
  6. ANDATECH ELECTROCOM SRL · 46 m · CAEN 4664
  7. DAA MOBIL COM S.R.L. · 51 m · CAEN 7711
  8. P&P RESIDENCE LINE S.R.L. · 56 m · CAEN 4120

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

4 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 201762 mii €▲ 13,9% față de 2016
Cifră de afaceriProfit net
18 mii36 mii54 mii72 mii2015 · cifră de afaceri: 71.943 €2015 · profit net: 3.734 €20152016 · cifră de afaceri: 54.462 €2016 · profit net: 3.053 €20162017 · cifră de afaceri: 62.059 €62 mii2017 · profit net: 12.710 €2017
Salariați
1
20152017
Datorii totale
31 mii €▼ 35,0%
20152017

Indicatori 2017

Marjă netă
20,5%
Creștere CA an/an
+13,9%
CA / salariat
62.059 €
Datorii / active
70%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
97,0%

Bilanț pe ani sume în euro

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
201762.059+13,9%12.710+316%20,5%30.63143.67813.1051
201654.462−24,3%3.053−18,2%5,6%47.09450.4613.4551
201571.9433.7345,2%27.39731.4364.1401
Încă 1 an de istoric (2014–2014)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume convertite în euro la cursul mediu anual BNR al fiecărui an (de exemplu 2017: 1 € = 4,5680 lei); original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2015–2017). Ultima actualizare: 2026-10-31.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata nespecializat · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2021-02-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre VIZUAL-EYE MED SRL

Este VIZUAL-EYE MED SRL o firmă activă?

VIZUAL-EYE MED SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF (verificare ANAF din 31.10.2026). O firmă inactivă fiscal nu poate deduce TVA-ul din facturi, iar partenerii ei nu pot deduce TVA-ul din facturile emise de ea.

Este VIZUAL-EYE MED SRL plătitoare de TVA?

Nu, VIZUAL-EYE MED SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 31.10.2026).

Ce cifră de afaceri are VIZUAL-EYE MED SRL?

În 2017, VIZUAL-EYE MED SRL a avut o cifră de afaceri de 283.484 lei, în creștere cu 15,9% față de 2016, și un profit net de 58.059 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are VIZUAL-EYE MED SRL?

În 2017, VIZUAL-EYE MED SRL a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este VIZUAL-EYE MED SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care VIZUAL-EYE MED SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 28.09.2026.

Are VIZUAL-EYE MED SRL datorii la ANAF?

VIZUAL-EYE MED SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul VIZUAL-EYE MED SRL?

Sediul social declarat al VIZUAL-EYE MED SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, STR. EROINA DE LA JIU.

Ce activitate are VIZUAL-EYE MED SRL?

Activitatea principală declarată a VIZUAL-EYE MED SRL este „Comerț cu ridicata nespecializat” (cod CAEN 4690).

Când a fost înființată VIZUAL-EYE MED SRL?

VIZUAL-EYE MED SRL a fost înregistrată pe 29.04.2014, cu numărul de ordine în registrul comerțului J40/5166/2014.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
VIZUAL-EYE MED SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala