identitate. Intră în cont Pro
12 ANI PE PIAȚĂ

COMSIS IT DEVELOPMENT SRL

CAEN 4791 — Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
CUI 33162033J2014001615127Plătitor TVA din 2014Verificat ANAF 03.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
265mii lei
▲ 69,5% vs. 2024
Profit net · 2025
72mii lei
▲ 20.002,0% vs. 2024
Salariați
1
Vechime
12ani
din 2014
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

COMSIS IT DEVELOPMENT SRL (CUI 33162033, nr. J2014001615127) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2014. Activitatea principală: comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin internet (CAEN 4791). Este plătitoare de TVA din 2014. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 265 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 03.11.2026.

În anul 2025, COMSIS IT DEVELOPMENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 264.749 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 69,5%. Rezultatul net a fost un profit de 71.965 lei. Datoriile totale au scăzut cu 12,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (1.042.938 lei) depășesc activele totale (853.319 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-189.619 lei) în bilanțul depus pe 2025.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
33162033
Nr. Reg. Comerțului
J2014001615127 · EUID ROONRC.J2014001615127
Cod CAEN
4791 — Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2014-05-14 (12 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Cluj-Napoca
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. ANA ASLAN · 3 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
400528

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-03 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 4 firme.

100 mN12345678
  1. THE PHOTO COTTAGE SRL · 23 m · CAEN 7420 · +2 firme la aceeași adresă
  2. F & M PROIECT SRL · 46 m · CAEN 7112
  3. NIMBLE BADGER S.R.L. · 47 m · CAEN 6210
  4. GAFIPLUS S.R.L. · 63 m · CAEN 6201
  5. ONLINE SUPPORT SRL · 64 m · CAEN 6201 · +1 firme la aceeași adresă
  6. MARAMURES NEW VILLAGE S.R.L. · 66 m · CAEN 5520 · +1 firme la aceeași adresă
  7. POVESTIURBANE S.R.L. · 70 m · CAEN 7311
  8. GM LOGISTIC INVEST SRL · 73 m · CAEN 6820

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025265 mii lei▲ 69,5% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
66 mii132 mii199 mii265 mii2023 · cifră de afaceri: 224.642 lei2023 · profit net: 40.802 lei20232024 · cifră de afaceri: 156.157 lei2024 · profit net: 358 lei20242025 · cifră de afaceri: 264.749 lei265 mii2025 · profit net: 71.965 lei2025
Salariați
1
Datorii totale
1,04 mil lei▼ 12,1%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4791 · 10.657 firme · mai sus decât 68% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Cluj · mai sus decât 55% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
27,2% marjă · mai sus decât 81% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
27,2%
Creștere CA an/an
+69,5%
CA / salariat
264.749 lei
Datorii / active
122%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+5,1%/an
Grad de îndatorare
122%

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025264.749+69,5%71.965+999%27,2%1.042.938853.319-189.6191
2024156.157−30,5%358−99,1%0,2%1.186.940925.356-261.584—
2023224.64240.80218,2%479.886217.945-261.941—
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-03.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Firme conectate

2

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
BEWELL TECHNOLOGIES SRL37273506în funcțiune
SCALA RISK CONSULTING SRL23632600radiată
TEMPERATURE CONTROLLED FACILITY ROMANIA S.R.L.41872074în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 9 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 7 active, cifră de afaceri cumulată 45,12 mil lei, 8 salariați, 2 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · Cluj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

8

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 8 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-06-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre COMSIS IT DEVELOPMENT SRL

Este COMSIS IT DEVELOPMENT SRL o firmă activă?

Da. COMSIS IT DEVELOPMENT SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 03.11.2026).

Este COMSIS IT DEVELOPMENT SRL plătitoare de TVA?

Da, COMSIS IT DEVELOPMENT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 11.07.2014 (verificare ANAF din 03.11.2026). Codul de TVA este RO33162033.

Ce cifră de afaceri are COMSIS IT DEVELOPMENT SRL?

În 2025, COMSIS IT DEVELOPMENT SRL a avut o cifră de afaceri de 264.749 lei, în creștere cu 69,5% față de 2024, și un profit net de 71.965 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are COMSIS IT DEVELOPMENT SRL?

În 2025, COMSIS IT DEVELOPMENT SRL a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este COMSIS IT DEVELOPMENT SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care COMSIS IT DEVELOPMENT SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 02.09.2026.

Are COMSIS IT DEVELOPMENT SRL datorii la ANAF?

COMSIS IT DEVELOPMENT SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul COMSIS IT DEVELOPMENT SRL?

Sediul social declarat al COMSIS IT DEVELOPMENT SRL este în JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. ANA ASLAN.

Ce activitate are COMSIS IT DEVELOPMENT SRL?

Activitatea principală declarată a COMSIS IT DEVELOPMENT SRL este „Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet” (cod CAEN 4791).

Când a fost înființată COMSIS IT DEVELOPMENT SRL?

COMSIS IT DEVELOPMENT SRL a fost înregistrată pe 14.05.2014, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2014001615127.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
COMSIS IT DEVELOPMENT SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala