identitate. Intră în cont Pro
12 ANI PE PIAȚĂ

URSU CONSTRUCŢII S.R.L.

CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 33283930J2014000520334Plătitor TVA din 2018TVA la încasareActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20152025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
1,49mil lei
▼ 8,8% vs. 2024
Profit net · 2025
420mii lei
▼ 14,1% vs. 2024
Salariați
8
▼ 20,0% vs. 2024
Contracte publice
6
SEAP · activ 2018
În anul 2025, URSU CONSTRUCŢII S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.485.308 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 8,8%. Rezultatul net a fost un profit de 419.569 lei. Datoriile totale au scăzut cu 13,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 8.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
33283930
Nr. Reg. Comerțului
J2014000520334 · EUID ROONRC.J2014000520334
Cod CAEN
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2014-06-17 (12 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
SUCEAVA
Localitate
Sat Stamate Com. Fântânele
Adresă
JUD. SUCEAVA, SAT STAMATE COM. FÂNTÂNELE, , NR.899
Cod poștal
727234
Contact declarat
3 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-20 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
1.485.308 lei
▼ 8,8%
Profit net
419.569 lei
▼ 14,1%
Datorii
233.449 lei
▼ 13,5%
Salariați
8
▼ -2
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 916.769 lei2024: 1.629.164 lei2025: 1.485.308 lei1,49 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 305.161 lei2024: 488.363 lei2025: 419.569 lei420 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 62024: 102025: 8820232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
28,2%
Creștere CA an/an
-8,8%
CA / salariat
185.664 lei
Datorii / active
36%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,8%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+24,5%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.485.308 lei419.569 lei233.449 lei653.988 lei420.539 lei8
20241.629.164 lei488.363 lei269.866 lei759.199 lei489.333 lei10
2023916.769 lei305.161 lei219.765 lei502.490 lei282.725 lei6
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-20.

Contracte publice (SEAP)

6

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
6
Valoare totală
1.129.827 lei
Ultimul an
2018

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Suceava

CM
CORNEL MARŢOLEA CONSTRUCT S.R.L.
CUI 52840264 · Sat Stamate Com. Fântânele
ET
EDUARD TUDOR GRUP CONSTRUCT S.R.L.
CUI 42895955 · Sat Stamate Com. Fântânele
BH
BUCOVINA HYDROSYSTEMS S.R.L.
CUI 55512180 · Sat Dărmăneşti Com. Dărmăneşti
BC
BOD CONCEPT S.R.L.
CUI 55492954 · Sat Dărmăneşti Com. Dărmăneşti
AP
ANG POLISH S.R.L.
CUI 55487850 · Sat Basarabi Com. Preuteşti
CP
COZIA PRO CONSTRUCT S.R.L.
CUI 55477814 · Sat Mălini Com. Mălini

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

8

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 8 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-12-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
URSU CONSTRUCŢII S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →