identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

COVART SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA

CAEN 1413 — Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
CUI 3349650C29/63/2005Neplătitor TVAVerificat ANAF 27.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
213mii lei
▲ 54,4% vs. 2024
Profit net · 2025
−130mii lei
▼ 2.353,2% vs. 2024
Salariați
8
▼ 11,1% vs. 2024
Vechime
33ani
din 1993
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

COVART SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA (CUI 3349650, nr. C29/63/2005) este o cooperativă activă din Comarnic, județul Prahova, înființată în 1993. Activitatea principală: fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) (CAEN 1413). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 213 mii lei și 8 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 27.10.2026.

În anul 2025, COVART SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA a raportat o cifră de afaceri de 213.205 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 54,4%. Rezultatul net a fost o pierdere de 129.561 lei. Datoriile totale au crescut cu 553,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 8.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (169.066 lei) depășesc activele totale (34.745 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-134.321 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-129.561 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
3349650
Nr. Reg. Comerțului
C29/63/2005 · EUID ROONRC.C29/63/2005
Cod CAEN
1413 — Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 1410, 1421. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
ORGANIZAŢIE COOPERATISTĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ
Data înregistrării
1993-02-24 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Câmpina
Formă de proprietate
Propr.cooperatista-cooperative mestesugaresti

Sediu și contact

Județ
PRAHOVA
Localitate
Orş. Comarnic
Adresă
JUD. PRAHOVA, ORŞ. COMARNIC, STR. REPUBLICII
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
105700

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-27 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 2 firme.

100 mN12345678
  1. MEDFAM MARIN S.R.L. · 25 m · CAEN 8621
  2. DANIELA HOPEDENT S.R.L. · 67 m · CAEN 8623 · +2 firme la aceeași adresă
  3. CERES MEDICAL DENT S.R.L. · 86 m · CAEN 8623 · +1 firme la aceeași adresă
  4. TEO S SHOP S.R.L. · 115 m · CAEN 4690 · +1 firme la aceeași adresă
  5. CAPRIOARA MS SRL · 140 m · CAEN 4711 · +1 firme la aceeași adresă
  6. TALEANU PROD COM S.R.L. · 156 m · CAEN 4332 · +1 firme la aceeași adresă
  7. INSERT PROIECT S.R.L. · 179 m · CAEN 7111
  8. MILENA S.R.L. · 188 m · CAEN 4711

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025213 mii lei▲ 54,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
53 mii107 mii160 mii213 mii2023 · cifră de afaceri: 112.647 lei2023 · profit net: 3.816 lei20232024 · cifră de afaceri: 138.077 lei2024 · profit net: 5.750 lei20242025 · cifră de afaceri: 213.205 lei213 mii2025 · profit net: -129.561 lei2025
Salariați
8▼ 11,1%
20232025
Datorii totale
169 mii lei▲ 553,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 1413 · 1.085 firme · mai sus decât 67% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Prahova · mai sus decât 47% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-60,8% marjă · mai sus decât 19% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-60,8%
Creștere CA an/an
+54,4%
CA / salariat
26.651 lei
Datorii / active
487%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+17,6%/an
Lichiditate curentă
0,21
Grad de îndatorare
487%
Scor Z-Altman
-9,99 (zonă de risc)
Angajați, în timp
10 → 8 (2021–2025, -20%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025213.205+54,4%-129.561−999%-60,8%169.06634.745-134.3218
2024138.077+22,6%5.750+50,7%4,2%25.88121.121-4.7609
2023112.6473.8163,4%26.49015.981-10.5099
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-27.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) · Prahova

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

12

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 12 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-01-09.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre COVART SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA

Este COVART SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA o firmă activă?

Da. COVART SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 27.10.2026).

Este COVART SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA plătitoare de TVA?

Nu, COVART SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 27.10.2026).

Ce cifră de afaceri are COVART SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA?

În 2025, COVART SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA a avut o cifră de afaceri de 213.205 lei, în creștere cu 54,4% față de 2024, și o pierdere netă de 129.561 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are COVART SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA?

În 2025, COVART SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA a raportat un număr mediu de 8 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este COVART SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care COVART SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 29.09.2026.

Are COVART SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA datorii la ANAF?

COVART SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul COVART SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA?

Sediul social declarat al COVART SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA este în JUD. PRAHOVA, ORŞ. COMARNIC, STR. REPUBLICII.

Ce activitate are COVART SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA?

Activitatea principală declarată a COVART SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA este „Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)” (cod CAEN 1413).

Când a fost înființată COVART SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA?

COVART SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA a fost înregistrată pe 24.02.1993, cu numărul de ordine în registrul comerțului C29/63/2005.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
COVART SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala