identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

FARMEXIM SA

CAEN 4646 — Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
5,61mld lei
▲ 9,5% vs. 2024
Profit net · 2025
−12,22mil lei
▼ 1.046,4% vs. 2024
Salariați
592
▼ 0,8% vs. 2024
Contracte publice
98.009
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 5 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, FARMEXIM SA a raportat o cifră de afaceri de 5.608.805.409 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 9,5%. Rezultatul net a fost o pierdere de 12.217.069 lei. Datoriile totale au crescut cu 6,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 592.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-12.217.069 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
335278
Nr. Reg. Comerțului
J1991002033406 · EUID ROONRC.J1991002033406
Cod CAEN
4646 — Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
1992-12-10 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mare
Organ fiscal
Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR PICTOR ROSENTHAL
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-09 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
farmexim.ro
Email
office@farmexim.ro
Autoritate web
23/100 · locul 7.143.338 între domeniile .ro, după linkurile primite (Common Crawl)
Nota site-ului
6,7/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 26.08.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20255,61 mld lei▲ 9,5% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,40 mld2,80 mld4,21 mld5,61 mld2023 · cifră de afaceri: 4.146.648.602 lei2023 · profit net: 27.966.096 lei20232024 · cifră de afaceri: 5.123.546.216 lei2024 · profit net: 1.290.926 lei20242025 · cifră de afaceri: 5.608.805.409 lei5,61 mld2025 · profit net: -12.217.069 lei2025
Salariați
592▼ 0,8%
20232025
Datorii totale
2,22 mld lei▲ 6,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4646 · 1.414 firme · mai sus decât 100% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-0,2% marjă · mai sus decât 21% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-0,2%
Creștere CA an/an
+9,5%
CA / salariat
9.474.333 lei
Datorii / active
93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-7,5%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+13,1%/an
Lichiditate curentă
0,97
Grad de îndatorare
93%
Scor Z-Altman
2,51 (zonă gri)
Angajați, în timp
770 → 592 (2021–2025, -23%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20255.608.805.409+9,5%-12.217.069−999%-0,2%2.224.528.1882.402.364.518162.755.348592
20245.123.546.216+23,6%1.290.926−95,4%0,0%2.090.942.4172.262.903.824160.653.328597
20234.146.648.60227.966.0960,7%1.642.164.3841.810.746.072156.059.148616
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-09.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

5

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Distribuitor angro de medicamente autorizat ANMDMR
loc distribuție: Cluj-Napoca, Cluj; Procurare/comercializare, detinere (depozitare)/manipulare si livrare
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
57Dvalabil—Agenția Națională a Medicamentului și a Dispozitivelor Medicale (ANMDMR)
lista din 04.10.2026
Aviz de funcționare dispozitive medicale ANMDMR
activități: distribuție; software medical: distribuție
680valabil10.07.2028Agenția Națională a Medicamentului și a Dispozitivelor Medicale (ANMDMR)
lista din 04.10.2026
Distribuitor angro de produse medicinale veterinare autorizat ANSVSA
str. Malu Rosu, nr.4, BUCURESTI-ILFOV; CAEN 5210; 4646
—închis—ANSVSA
lista din 04.10.2026
Transport rutier de marfă/persoane
FARMEXIM SA, BUCURESTI
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Mărci înregistrate

6

Mărcile depuse pe numele firmei la OSIM, EUIPO sau WIPO, după registrul TMview.

FARMEXIM On-line OSIM 2012FARMEXIM OSIM 2012FARMEXIM WIPO 2006FARMEXIM OSIM 2004FARMEXIM OSIM 2001FARMEXIM OSIM 1995

Contracte publice (SEAP)

98.009

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
25
Valoare totală
2.693.821 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
97.984
Valoare totală
154.869.679 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

132
Dosare în care firma apare ca parte
132
Ca creditor
83
Ca reclamant
10
Ca pârât
8
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-09-3013079/315/2026Judecătoria Targovistealte cereri privind titlurile de valoare/instrumentele financiare anulare bilet FondPetent
2026-08-273149/3/2024/a7Tribunalul Bucuresticontestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor împ. Hot. AdunFondCreditor
2026-08-115933/271/2024*Curtea De Apel Oradeaacţiune paulianăApelIntimat
2026-08-03905/114/2026/a2Tribunalul Buzaualte cereri cerere de prelungire a perioadei de negociere şi exprimarea votului FondCreditor
2026-07-1714906/231/2026Judecătoria Focsanicontestaţie la executareFondIntimat
2026-04-16905/114/2026Tribunalul Buzauconcordat preventivFondCreditor
2026-03-106400/215/2024Tribunalul Doljcontestaţie la executareApelIntimat
2026-02-243306/121/2024/a19Tribunalul Galaticontestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilorFondIntimat
2026-02-233306/121/2024/a18Tribunalul Galaticontestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciarFondIntimat
2026-02-176406/299/2026Judecătoria Sectorul1bucurestipretenţii 28651,48 LEIFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Listăm cele mai recente 30 dosare din 132; restul se pot consulta pe portal.just.ro. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
HELP NET FARMA SA14169353în funcțiune

Firma are 5 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 7,65 mld lei, 2.449 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
FARMEXIM SA — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →