identitate. Intră în cont Pro
11 ANI PE PIAȚĂ

INGAZ FOR CONSTRUCT SRL

CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 33818546J2014001517296Plătitor TVA din 2014Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
96,09mil lei
▲ 29,8% vs. 2024
Profit net · 2025
29,68mil lei
▲ 79,7% vs. 2024
Salariați
148
▲ 18,4% vs. 2024
Contracte publice
7
SEAP · activ 2026
În anul 2025, INGAZ FOR CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 96.091.888 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 29,8%. Rezultatul net a fost un profit de 29.684.269 lei. Datoriile totale au crescut cu 5,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 148.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
33818546
Nr. Reg. Comerțului
J2014001517296 · EUID ROONRC.J2014001517296
Cod CAEN
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2014-11-19 (11 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Prahova
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
PRAHOVA
Localitate
Sat Rotari Com. Ceptura
Adresă
JUD. PRAHOVA, SAT ROTARI COM. CEPTURA, ROTARI, NR.238
Cod poștal
107128
Telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-31 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
96.091.888 lei
▲ 29,8%
Profit net
29.684.269 lei
▲ 79,7%
Datorii
39.116.158 lei
▲ 5,0%
Salariați
148
▲ +23
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 34.348.098 lei2024: 74.047.858 lei2025: 96.091.888 lei96,09 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 7.875.162 lei2024: 16.521.902 lei2025: 29.684.269 lei29,68 mil20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 772024: 1252025: 14814820232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
30,9%
Creștere CA an/an
+29,8%
CA / salariat
649.270 lei
Datorii / active
56%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
96,3%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+52,3%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202519.054.131 €5.886.115 €7.756.372 €13.870.760 €6.114.388 €148
202414.885.188 €3.321.252 €7.486.349 €11.039.172 €3.552.823 €125
20236.944.060 €1.592.100 €4.943.879 €7.251.612 €2.307.733 €77
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume convertite în EUR la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-31.

Contracte publice (SEAP)

7

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
7
Valoare totală
2.749.885 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Prahova

RB
RUBEN BATIMENT S.R.L.
CUI 55528560 · Sat Strejnicu Com. Târgşoru Vechi
VC
VAL CONSTRUCT PRO S.R.L.
CUI 55515160 · Mun. Ploieşti
AC
ADRIEL CONSTRUCŢII S.R.L.
CUI 55515101 · Sat Poiana Câmpina Com. Poiana Câmpina
CP
COSTA PRODESIGN S.R.L.
CUI 55509622 · Sat Teşila Com. Valea Doftanei
FG
FORTIS GLOBAL CONSTRUCT S.R.L.
CUI 55504854 · Mun. Ploieşti
MC
MIRUPAINT CONSTRUCT S.R.L.
CUI 55503603 · Mun. Ploieşti

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-06-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
INGAZ FOR CONSTRUCT SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →