identitate. Intră în cont Pro
11 ANI PE PIAȚĂ

CRAMA OSTROV CONSTANŢA S.R.L.

CAEN 1102 — Fabricarea vinurilor din struguri
CUI 34614781J2015001203132Plătitor TVA din 2022TVA la încasareVerificat ANAF 01.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2022 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
54mii lei
▼ 90,7% vs. 2024
Profit net · 2025
−754mii lei
▼ 1.204,9% vs. 2024
Salariați
7
▼ 12,5% vs. 2024
Vechime
11ani
din 2015
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

CRAMA OSTROV CONSTANŢA S.R.L. (CUI 34614781, nr. J2015001203132) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Constanța, județul Constanța, înființată în 2015. Activitatea principală: fabricarea vinurilor din struguri (CAEN 1102). Este plătitoare de TVA din 2022. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 54 mii lei și 7 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 01.11.2026.

În anul 2025, CRAMA OSTROV CONSTANŢA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 53.789 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 90,7%. Rezultatul net a fost o pierdere de 754.211 lei. Datoriile totale au crescut cu 131,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 7.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (1.050.820 lei) depășesc activele totale (583.358 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-466.114 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-754.211 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
34614781
Nr. Reg. Comerțului
J2015001203132 · EUID ROONRC.J2015001203132
Cod CAEN
1102 — Fabricarea vinurilor din struguri
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2015-06-08 (11 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CONSTANŢA
Localitate
Mun. Constanţa
Adresă
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. FĂGETULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
900533
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

7 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 2 firme.

100 mN1234567
  1. ZING SRL · 16 m · CAEN 6290 · +5 firme la aceeași adresă
  2. LUCDENT SRL · 30 m · CAEN 3250 · +3 firme la aceeași adresă
  3. FOCUSWAY SRL · 32 m · CAEN 7020 · +1 firme la aceeași adresă
  4. 10 V.F.M. INTERNATIONAL S.R.L. · 36 m · CAEN 4711 · +2 firme la aceeași adresă
  5. GARANT BUZOIANU VALERIE SOCIETATE IN NUME COLECTIV · 38 m · CAEN 5211 · +19 firme la aceeași adresă
  6. SMASHED BURGERS S.R.L. · 41 m · CAEN 5611 · +3 firme la aceeași adresă
  7. DANVERT S.R.L. · 44 m · CAEN 5610

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

10 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202554 mii lei▼ 90,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
144 mii288 mii432 mii576 mii2023 · cifră de afaceri: 501.368 lei2023 · profit net: 216.548 lei20232024 · cifră de afaceri: 576.053 lei2024 · profit net: 68.261 lei20242025 · cifră de afaceri: 53.789 lei54 mii2025 · profit net: -754.211 lei2025
Salariați
7▼ 12,5%
20232025
Datorii totale
1,05 mil lei▲ 131,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniuultimul sfert
CAEN 1102 · 226 firme · mai sus decât 16% dintre ele
Cifră de afaceri, în județultimul sfert
Constanța · mai sus decât 21% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-1.402,2% marjă · mai sus decât 3% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-1.402,2%
Creștere CA an/an
-90,7%
CA / salariat
7.684 lei
Datorii / active
180%
Creștere medie anuală (2022–2025)
-49,8%/an
Grad de îndatorare
180%
Angajați, în timp
1 → 7 (2021–2025, +600%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202553.789−90,7%-754.211−999%—1.050.820583.358-466.1147
2024576.053+14,9%68.261−68,5%11,8%453.044741.141288.0978
2023501.368216.54843,2%192.111431.947239.8369
Încă 7 ani de istoric (2016–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-01.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca creditor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2014-09-026404/118/2014Tribunalul Constantadeschiderea procedurii la cererea debitoruluiFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
E.K.R. TRADING IMPEX S.R.L.53807495în funcțiune
M.A. AGROSERV OSTROV SRL17045899radiată
PIATRA OSTROV SRL12533724în procedură

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 8 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 4 active, cifră de afaceri cumulată 336 mii lei, 11 salariați, 5 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea vinurilor din struguri · Constanța

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

12

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 12 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-01-09.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre CRAMA OSTROV CONSTANŢA S.R.L.

Este CRAMA OSTROV CONSTANŢA S.R.L. o firmă activă?

Da. CRAMA OSTROV CONSTANŢA S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 01.11.2026).

Este CRAMA OSTROV CONSTANŢA S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, CRAMA OSTROV CONSTANŢA S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 01.10.2022 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 01.11.2026). Codul de TVA este RO34614781.

Ce cifră de afaceri are CRAMA OSTROV CONSTANŢA S.R.L.?

În 2025, CRAMA OSTROV CONSTANŢA S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 53.789 lei, în scădere cu 90,7% față de 2024, și o pierdere netă de 754.211 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are CRAMA OSTROV CONSTANŢA S.R.L.?

În 2025, CRAMA OSTROV CONSTANŢA S.R.L. a raportat un număr mediu de 7 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este CRAMA OSTROV CONSTANŢA S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care CRAMA OSTROV CONSTANŢA S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 01.10.2026.

Are CRAMA OSTROV CONSTANŢA S.R.L. procese în instanță?

Da, CRAMA OSTROV CONSTANŢA S.R.L. apare în 1 dosar pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are CRAMA OSTROV CONSTANŢA S.R.L. datorii la ANAF?

CRAMA OSTROV CONSTANŢA S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul CRAMA OSTROV CONSTANŢA S.R.L.?

Sediul social declarat al CRAMA OSTROV CONSTANŢA S.R.L. este în JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. FĂGETULUI.

Ce activitate are CRAMA OSTROV CONSTANŢA S.R.L.?

Activitatea principală declarată a CRAMA OSTROV CONSTANŢA S.R.L. este „Fabricarea vinurilor din struguri” (cod CAEN 1102).

Când a fost înființată CRAMA OSTROV CONSTANŢA S.R.L.?

CRAMA OSTROV CONSTANŢA S.R.L. a fost înregistrată pe 08.06.2015, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2015001203132.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
CRAMA OSTROV CONSTANŢA S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala