identitate. Intră în cont Pro
11 ANI PE PIAȚĂ

VELVET WINERY S.R.L.

CAEN 121 — Cultivarea strugurilor
CUI 34779275J2019001999295Plătitor TVA din 2015TVA la încasareActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20152025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
2,15mil lei
▼ 22,4% vs. 2024
Profit net · 2025
−1,35mil lei
▼ 151,6% vs. 2024
Salariați
11
— constant
Vechime
11ani
din 2015
În anul 2025, VELVET WINERY S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.147.563 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 22,4%. Rezultatul net a fost o pierdere de 1.350.032 lei. Datoriile totale au crescut cu 9,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 11.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (21.144.213 lei) depășesc activele totale (11.411.019 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-9.718.343 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-1.350.032 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
34779275
Nr. Reg. Comerțului
J2019001999295 · EUID ROONRC.J2019001999295
Cod CAEN
121 — Cultivarea strugurilor
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2015-07-15 (11 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Mizil
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
PRAHOVA
Localitate
Sat Tohani Com. Gura Vadului
Adresă
JUD. PRAHOVA, SAT TOHANI COM. GURA VADULUI, TOHANI, NR.78
Cod poștal
107302
Telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-31 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

11 ani
Cifra de afaceri (2025)
2.147.563 lei
▼ 22,4%
Profit net
-1.350.032 lei
▼ 151,6%
Datorii
21.144.213 lei
▲ 9,2%
Salariați
11
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 1.388.986 lei2024: 2.767.066 lei2025: 2.147.563 lei2,15 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: -1.928.687 lei2024: -536.613 lei2025: -1.350.032 lei−1,35 mil20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 112024: 112025: 111120232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
-62,9%
Creștere CA an/an
-22,4%
CA / salariat
195.233 lei
Datorii / active
185%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+35,9%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.147.563 lei-1.350.032 lei21.144.213 lei11.411.019 lei-9.718.343 lei11
20242.767.066 lei-536.613 lei19.359.700 lei10.978.872 lei-8.368.311 lei11
20231.388.986 lei-1.928.687 lei18.069.307 lei10.229.161 lei-7.831.698 lei11
🔒 Încă 8 ani de istoric (2015–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-31.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

4 firme afiliate · 3 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
AMFITEATRU WINE S.R.L.28328475radiată
ATP TRADING SRL16196206radiată
RCD GROUP SRL18395647radiată
VELVET ESTATE S.R.L.45303578în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Cultivarea strugurilor · Prahova

IO
ICONIC ORGANIC S.R.L.
CUI 1771976 · Sat Tohani Com. Gura Vadului
VC
VALEA CALUGAREASCA WINERY S.R.L.
CUI 50467550 · Sat Valea Nicovani Com. Valea Călugărească
BP
BODIANA PROD S.R.L.
CUI 50116983 · Orş. Boldeşti-Scăeni
CM
CRIS-MIT FARM S.R.L.
CUI 48055477 · Orş. Urlaţi
GP
GREEN PRODUCTION TECHNOLOGIES S.R.L.
CUI 47817354 · Mun. Ploieşti
TS
TERRA SERENUM S.R.L.
CUI 45702676 · Mun. Ploieşti

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

15

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 15 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
VELVET WINERY S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →