identitate. Intră în cont Pro
10 ANI PE PIAȚĂ

TACO GENERAL SERVICES SRL

CAEN 6622 — Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
CUI 35618765J2016001774406Plătitor TVA din 2026Verificat ANAF 02.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
50mii lei
▲ 12,0% vs. 2024
Profit net · 2025
39mii lei
▼ 28,8% vs. 2024
Salariați
—
Vechime
10ani
din 2016
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

TACO GENERAL SERVICES SRL (CUI 35618765, nr. J2016001774406) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2016. Activitatea principală: activități ale agenților și broker-ilor de asigurări (CAEN 6622). Este plătitoare de TVA din 2026. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 50 mii lei. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 02.11.2026.

În anul 2025, TACO GENERAL SERVICES SRL a raportat o cifră de afaceri de 50.276 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 12,0%. Rezultatul net a fost un profit de 39.160 lei. Datoriile totale au crescut cu 312,8% față de anul anterior.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
35618765
Nr. Reg. Comerțului
J2016001774406 · EUID ROONRC.J2016001774406
Cod CAEN
6622 — Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2016-02-09 (10 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 5 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, STR DORNEASCA
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
51717
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-02 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

4 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 33 firme.

100 mN1234
  1. FLOMAR - COMEXIM SRL · 31 m · CAEN 6820 · +25 firme la aceeași adresă
  2. BEJINARIU I & NICOLAE C SRL · 39 m · +4 firme la aceeași adresă
  3. MCGREGOR CONSULTING S.R.L. · 53 m · CAEN 5117 · +7 firme la aceeași adresă
  4. BEST ELECTRONIC & SERIGRAPHIC TECHNOLOGY SRL · 56 m · CAEN 1812

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

10 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202550 mii lei▲ 12,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
14 mii27 mii41 mii55 mii2023 · cifră de afaceri: 38.971 lei2023 · profit net: 29.076 lei20232024 · cifră de afaceri: 44.886 lei2024 · profit net: 54.981 lei20242025 · cifră de afaceri: 50.276 lei50 mii2025 · profit net: 39.160 lei2025
Salariați
—
Datorii totale
39 mii lei▲ 312,8%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 6622 · 4.532 firme · mai sus decât 27% dintre ele
Cifră de afaceri, în județultimul sfert
Municipiul București · mai sus decât 17% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 10%
77,9% marjă · mai sus decât 96% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
77,9%
Creștere CA an/an
+12,0%
Datorii / active
50%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,4%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-3,0%/an
Grad de îndatorare
50%

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202550.276+12,0%39.160−28,8%77,9%39.34678.74639.400—
202444.886+15,2%54.981+89,1%122,5%9.53264.75355.221—
202338.97129.07674,6%59639.65039.054—
Încă 7 ani de istoric (2016–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-02.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate

FirmăCUIStare
NEXPANSION S.R.L.49319399în funcțiune
SCOPE SYSTEMS S.R.L.41941093în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 3 active, cifră de afaceri cumulată 28,48 mil lei, 14 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-03-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre TACO GENERAL SERVICES SRL

Este TACO GENERAL SERVICES SRL o firmă activă?

Da. TACO GENERAL SERVICES SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 02.11.2026).

Este TACO GENERAL SERVICES SRL plătitoare de TVA?

Da, TACO GENERAL SERVICES SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10.02.2026 (verificare ANAF din 02.11.2026). Codul de TVA este RO35618765.

Ce cifră de afaceri are TACO GENERAL SERVICES SRL?

În 2025, TACO GENERAL SERVICES SRL a avut o cifră de afaceri de 50.276 lei, în creștere cu 12,0% față de 2024, și un profit net de 39.160 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Este TACO GENERAL SERVICES SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care TACO GENERAL SERVICES SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 01.10.2026.

Are TACO GENERAL SERVICES SRL datorii la ANAF?

TACO GENERAL SERVICES SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul TACO GENERAL SERVICES SRL?

Sediul social declarat al TACO GENERAL SERVICES SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, STR DORNEASCA.

Ce activitate are TACO GENERAL SERVICES SRL?

Activitatea principală declarată a TACO GENERAL SERVICES SRL este „Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări” (cod CAEN 6622).

Când a fost înființată TACO GENERAL SERVICES SRL?

TACO GENERAL SERVICES SRL a fost înregistrată pe 09.02.2016, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2016001774406.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
TACO GENERAL SERVICES SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala