identitate. Intră în cont Pro
10 ANI PE PIAȚĂ

STEEL MARCONSTRUCT SRL

CAEN 4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
CUI 36198490J2016000271362Plătitor TVA din 2016steelmarconstruct.roActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
59,10mil lei
▲ 33,6% vs. 2024
Profit net · 2025
2,11mil lei
▼ 0,4% vs. 2024
Salariați
139
▼ 0,7% vs. 2024
Vechime
10ani
din 2016
În anul 2025, STEEL MARCONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 59.095.715 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 33,6%. Rezultatul net a fost un profit de 2.111.125 lei. Datoriile totale au crescut cu 36,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 139.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
36198490
Nr. Reg. Comerțului
J2016000271362 · EUID ROONRC.J2016000271362
Cod CAEN
4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2016-06-14 (10 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Constanţa
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-21 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
steelmarconstruct.ro
Email
smc@steelmarconstruct.ro
Telefon
0371385472

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

Situație financiară

10 ani
Cifra de afaceri (2025)
59.095.715 lei
▲ 33,6%
Profit net
2.111.125 lei
▼ 0,4%
Datorii
17.696.394 lei
▲ 36,0%
Salariați
139
▼ -1
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 38.333.487 lei2024: 44.247.179 lei2025: 59.095.715 lei59,10 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 3.906.706 lei2024: 2.118.568 lei2025: 2.111.125 lei2,11 mil20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 1312024: 1402025: 13913920232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
3,6%
Creștere CA an/an
+33,6%
CA / salariat
425.149 lei
Datorii / active
89%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
97,2%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+59,2%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202511.718.133 €418.617 €3.509.031 €3.939.894 €430.863 €139
20248.894.620 €425.877 €2.615.343 €2.882.981 €267.638 €140
20237.749.775 €789.808 €1.817.712 €2.619.200 €801.504 €131
🔒 Încă 7 ani de istoric (2016–2022) — deblochează cu Pro

Sume convertite în EUR la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-21.

Dosare în instanță

6
Dosare în care firma apare ca parte
6
Ca reclamant
4
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-08-135075/118/2026Tribunalul Constantasuspendare executare act administrativ DEC.NR.186983/26.06.2026FondReclamant
2026-06-092858/327/2025Judecătoria Clujnapocapretenţii DECLINATFondReclamant
2026-01-15780/4/2026Judecătoria Sectorul4bucurestiactiune in raspundere contractualaFondPârât
2025-04-072858/327/2025Judecătoria TulceapretenţiiFondReclamant
2024-06-14337/36/2024Curtea De Apel Constantacontestaţie act administrativ fiscal Decizia nr. F-TL 296/14.12.2023; Decizia nrFondReclamant
2024-06-1317163/212/2024Judecătoria Constantavalidare poprire 243/GA/2014FondTerţ poprit

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
MOCSEL RAR ENERGY S.R.L.46433150în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · Constanța

RI
ROMIN INSTAL S.R.L.
CUI 55447279 · Mun. Constanţa
EC
ELECTRO CLIMATIC S.R.L.
CUI 54945020 · Mun. Constanţa
NP
NOVUM PROIECT S.R.L.
CUI 54856682 · Mun. Constanţa
ZP
ZERA PROJECT MANAGEMENT ENGINEERING AND MECHANICAL SYSTEMS INDUSTRY AND TRADE S.R.L.
CUI 54602560 · Mun. Constanţa
DS
DONTERMOSTAL S.R.L.
CUI 54323167 · Mun. Constanţa
BI
BERARU INSTAL CONSTRUCT S.R.L.
CUI 53590786 · Mun. Constanţa

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: sediu, în instantaneul ONRC din 2026-03-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
STEEL MARCONSTRUCT SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →