identitate. Intră în cont Pro
10 ANI PE PIAȚĂ

DANESTRA TRUCK SRL

CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
CUI 36357250J2016000671276Plătitor TVA din 2016Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
2,46mil lei
▲ 58,0% vs. 2024
Profit net · 2025
361mii lei
▲ 1.310,2% vs. 2024
Salariați
4
— constant
Vechime
10ani
din 2016
În anul 2025, DANESTRA TRUCK SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.458.138 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 58,0%. Rezultatul net a fost un profit de 360.659 lei. Datoriile totale au crescut cu 7,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 4.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
36357250
Nr. Reg. Comerțului
J2016000671276 · EUID ROONRC.J2016000671276
Cod CAEN
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2016-07-26 (10 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală ROMAN
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
NEAMŢ
Localitate
Sat Miron Costin Com. Trifeşti
Adresă
JUD. NEAMŢ, SAT MIRON COSTIN COM. TRIFEŞTI, NR.311
Cod poștal
617476

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-08 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

10 ani
Cifra de afaceri (2025)
2.458.138 lei
▲ 58,0%
Profit net
360.659 lei
▲ 1.310,2%
Datorii
554.401 lei
▲ 7,1%
Salariați
4
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 1.572.749 lei2024: 1.555.826 lei2025: 2.458.138 lei2,46 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 252.561 lei2024: 25.575 lei2025: 360.659 lei361 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 42024: 42025: 4420232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
14,7%
Creștere CA an/an
+58,0%
CA / salariat
614.535 lei
Datorii / active
61%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,9%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+37,5%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025550.596 $80.784 $124.180 $204.811 $80.829 $4
2024338.407 $5.563 $112.621 $161.591 $48.970 $4
2023343.710 $55.195 $87.754 $175.076 $87.321 $4
🔒 Încă 7 ani de istoric (2016–2022) — deblochează cu Pro

Sume convertite în USD la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-08.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2024-09-021736/103/2024Tribunalul Neamtanulare licitaţieFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Transporturi rutiere de mărfuri · Neamț

RT
RURCOST TRANS S.R.L.
CUI 45807117 · Sat Miron Costin Com. Trifeşti
CS
COSMIDAROANITA S.R.L.
CUI 55456382 · Sat Pângărăcior Com. Pângăraţi
GT
GHIMICI TRANS SAVE S.R.L.
CUI 55401808 · Sat Dulceşti Com. Dulceşti
CG
CO GLOBAL TRUCKING S.R.L.
CUI 55263675 · Mun. Piatra Neamţ
XL
XRX LOGISTICS S.R.L.
CUI 55186750 · Sat Vânători-Neamţ Com. Vânători-Neamţ
YT
YLICAR TRANS PAUL S.R.L.
CUI 55157267 · Sat Filioara Com. Agapia

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-07-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
DANESTRA TRUCK SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →