identitate. Intră în cont Pro
9 ANI PE PIAȚĂ

SIMAR AVANTAJ CONSTRUCT SRL

CAEN 4221 — Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
CUI 36521522J2016002233137Plătitor TVA din 2019Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
653mii lei
▼ 70,3% vs. 2024
Profit net · 2025
−443mii lei
▼ 199,6% vs. 2024
Salariați
8
▼ 20,0% vs. 2024
Contracte publice
78
SEAP · activ 2026
În anul 2025, SIMAR AVANTAJ CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 652.958 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 70,3%. Rezultatul net a fost o pierdere de 442.637 lei. Datoriile totale au scăzut cu 30,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 8.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-442.637 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
36521522
Nr. Reg. Comerțului
J2016002233137 · EUID ROONRC.J2016002233137
Cod CAEN
4221 — Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2016-09-14 (9 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CONSTANŢA
Localitate
Mun. Constanţa
Adresă
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, STR. INTERIOARĂ 2, NR.2, CORP C12
Cod poștal
900229
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-09-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

10 ani
Cifra de afaceri (2025)
652.958 lei
▼ 70,3%
Profit net
-442.637 lei
▼ 199,6%
Datorii
820.036 lei
▼ 30,1%
Salariați
8
▼ -2
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 2.529.851 lei2024: 2.199.224 lei2025: 652.958 lei653 mii20232025
Evoluția profitului net
2023: 588.587 lei2024: 444.491 lei2025: -442.637 lei−443 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 112024: 102025: 8820232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
-67,8%
Creștere CA an/an
-70,3%
CA / salariat
81.620 lei
Datorii / active
22%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-15,5%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+15,1%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025146.256 $-99.146 $183.679 $822.851 $639.250 $8
2024478.352 $96.681 $255.163 $919.509 $664.346 $10
2023552.876 $128.630 $290.316 $1.188.485 $898.168 $11
🔒 Încă 7 ani de istoric (2016–2022) — deblochează cu Pro

Sume convertite în USD la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-09-01.

Contracte publice (SEAP)

78

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
11
Valoare totală
144.946 lei
Ultimul an
2024

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
67
Valoare totală
5.225.625 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
MCS TEAM ZONE S.R.L.41359126în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · Constanța

TC
TEHNOCAMP CONSTRUCTII MONTAJ S.R.L.
CUI 52129785 · Mun. Constanţa
BS
BAROV S.R.L.
CUI 51944631 · Mun. Constanţa
US
UNIAQUA S.R.L.
CUI 50084482 · Mun. Constanţa
SW
SMART WATER S.R.L.
CUI 49629233 · Mun. Constanţa
MH
MFM HIDROCONSTRUCT S.R.L.
CUI 49155857 · Mun. Constanţa
R&
RANCONHYDRO & CONSULTING S.R.L.
CUI 48885560 · Mun. Constanţa

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SIMAR AVANTAJ CONSTRUCT SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →