identitate. Intră în cont Pro
9 ANI PE PIAȚĂ

BUCHAREST METAL REFINERY SRL

CAEN 6820 — Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
CUI 37771284J2021022510403Plătitor TVA din 2025Verificat ANAF 02.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2017 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
351mii lei
▲ 5,3% vs. 2024
Profit net · 2025
166mii lei
▲ 22,2% vs. 2024
Salariați
1
Vechime
9ani
din 2017
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

BUCHAREST METAL REFINERY SRL (CUI 37771284, nr. J2021022510403) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2017. Activitatea principală: închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820). Este plătitoare de TVA din 2025. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 351 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 02.11.2026.

În anul 2025, BUCHAREST METAL REFINERY SRL a raportat o cifră de afaceri de 350.581 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 5,3%. Rezultatul net a fost un profit de 165.529 lei. Datoriile totale au scăzut cu 25,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
37771284
Nr. Reg. Comerțului
J2021022510403 · EUID ROONRC.J2021022510403
Cod CAEN
6820 — Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2017-06-15 (9 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton si strain

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 5 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, ŞOS BUCUREŞTI-MĂGURELE
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
51432
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-02 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN12345678
  1. WORLD DISTRIBUTION SERVICES S.R.L. · 42 m · CAEN 4619 · +1 firme la aceeași adresă
  2. SUSHI HOUSE DELIVERY SRL · 75 m · CAEN 5612 · +2 firme la aceeași adresă
  3. SETAFEX DEVELOPMENT SRL · 85 m · CAEN 9529 · +1 firme la aceeași adresă
  4. DEMIRCI LOJISTIC TRANSPORT S.R.L. · 87 m · CAEN 4941 · +1 firme la aceeași adresă
  5. NETZERO ENERGY SOLUTIONS S.R.L.-D. · 96 m · CAEN 3512 · +5 firme la aceeași adresă
  6. SMILE INSURANCE CONCEPT S.R.L. · 105 m · CAEN 6622 · +1 firme la aceeași adresă
  7. DIAMOND UNIVERSE IMPEX SRL · 112 m · CAEN 4722
  8. BIO TEAM IMZ S.R.L. · 114 m · CAEN 7311

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

9 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025351 mii lei▲ 5,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
88 mii175 mii263 mii351 mii2023 · cifră de afaceri: 278.770 lei2023 · profit net: 144.565 lei20232024 · cifră de afaceri: 332.885 lei2024 · profit net: 135.499 lei20242025 · cifră de afaceri: 350.581 lei351 mii2025 · profit net: 165.529 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
436 mii lei▼ 25,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 6820 · 14.827 firme · mai sus decât 62% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Municipiul București · mai sus decât 57% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
47,2% marjă · mai sus decât 74% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
47,2%
Creștere CA an/an
+5,3%
CA / salariat
350.581 lei
Datorii / active
27%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
14,1%
Creștere medie anuală (2019–2025)
+122,8%/an
Grad de îndatorare
27%

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025350.581+5,3%165.529+22,2%47,2%435.9031.607.3701.171.4671
2024332.885+19,4%135.499−6,3%40,7%581.1181.587.0571.005.9390
2023278.770144.56551,9%799.1821.669.621870.4390
Încă 6 ani de istoric (2017–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-02.

Dosare în instanță

4
Dosare în care firma apare ca parte
4
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2024-10-0327411/302/2022Tribunalul Bucurestiautorizare desfiinţare lucrări (legea 50/1991) dosar electronicApelApelant
2023-03-30593/302/2022Tribunalul Bucurestianulare proces verbal de contravenţie PROCES VERBAL SERIA SPMEU 00248/12.07.2019ApelApelant
2022-11-0727411/302/2022Judecătoria Sectorul5bucurestiobligaţie de a faceFondPârât
2022-01-14593/302/2022Judecătoria Sectorul5bucurestianulare proces verbal de contravenţie PROCES VERBAL SERIA SPMEU 00248/12.07.2019FondPetent

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-08-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre BUCHAREST METAL REFINERY SRL

Este BUCHAREST METAL REFINERY SRL o firmă activă?

Da. BUCHAREST METAL REFINERY SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 02.11.2026).

Este BUCHAREST METAL REFINERY SRL plătitoare de TVA?

Da, BUCHAREST METAL REFINERY SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.08.2025 (verificare ANAF din 02.11.2026). Codul de TVA este RO37771284.

Ce cifră de afaceri are BUCHAREST METAL REFINERY SRL?

În 2025, BUCHAREST METAL REFINERY SRL a avut o cifră de afaceri de 350.581 lei, în creștere cu 5,3% față de 2024, și un profit net de 165.529 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are BUCHAREST METAL REFINERY SRL?

În 2025, BUCHAREST METAL REFINERY SRL a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este BUCHAREST METAL REFINERY SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care BUCHAREST METAL REFINERY SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 14.10.2026.

Are BUCHAREST METAL REFINERY SRL procese în instanță?

Da, BUCHAREST METAL REFINERY SRL apare în 4 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are BUCHAREST METAL REFINERY SRL datorii la ANAF?

BUCHAREST METAL REFINERY SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul BUCHAREST METAL REFINERY SRL?

Sediul social declarat al BUCHAREST METAL REFINERY SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, ŞOS BUCUREŞTI-MĂGURELE.

Ce activitate are BUCHAREST METAL REFINERY SRL?

Activitatea principală declarată a BUCHAREST METAL REFINERY SRL este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820).

Când a fost înființată BUCHAREST METAL REFINERY SRL?

BUCHAREST METAL REFINERY SRL a fost înregistrată pe 15.06.2017, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2021022510403.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
BUCHAREST METAL REFINERY SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala