identitate. Intră în cont Pro
9 ANI PE PIAȚĂ

ORVALEX FAM SRL

CAEN 5030 — Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
CUI 37997940J2017000601360Neplătitor TVAVerificat ANAF 06.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2019 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
357mii lei
▲ 36,8% vs. 2024
Profit net · 2025
81mii lei
▼ 6,3% vs. 2024
Salariați
—
Vechime
9ani
din 2017
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

ORVALEX FAM SRL (CUI 37997940, nr. J2017000601360) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Tulcea, județul Tulcea, înființată în 2017. Activitatea principală: transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare (CAEN 5030). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 357 mii lei. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 06.11.2026.

În anul 2025, ORVALEX FAM SRL a raportat o cifră de afaceri de 357.485 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 36,8%. Rezultatul net a fost un profit de 81.126 lei.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
37997940
Nr. Reg. Comerțului
J2017000601360 · EUID ROONRC.J2017000601360
Cod CAEN
5030 — Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2017-07-19 (9 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Tulcea
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
TULCEA
Localitate
Mun. Tulcea
Adresă
JUD. TULCEA, MUN. TULCEA, STR. CONSTANTIN BRĂTESCU
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
820066
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-06 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1 firme.

100 mN12345678
  1. TOFART CONSTRUCTOR SRL · 32 m · CAEN 4120
  2. BRANOVICI NICOLAE · 40 m
  3. INGPUSH S.R.L. · 80 m · CAEN 7112
  4. OZON GLOW S.R.L. · 90 m · CAEN 9609
  5. UNIC ELIANDU SRL · 109 m · CAEN 4933
  6. HERI CATLA SRL · 132 m · CAEN 4711
  7. ELECTRO INSTAL SRL · 133 m · CAEN 4321
  8. INTERADA NAVAL S.R.L. · 133 m · CAEN 3011

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

8 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025357 mii lei▲ 36,8% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
89 mii179 mii268 mii357 mii2023 · cifră de afaceri: 262.191 lei2023 · profit net: 102.776 lei20232024 · cifră de afaceri: 261.291 lei2024 · profit net: 86.587 lei20242025 · cifră de afaceri: 357.485 lei357 mii2025 · profit net: 81.126 lei2025
Salariați
—
20232024
Datorii totale
82 mii lei
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 5030 · 158 firme · mai sus decât 83% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Tulcea · mai sus decât 61% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
22,7% marjă · mai sus decât 81% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
22,7%
Creștere CA an/an
+36,8%
Datorii / active
20%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
24,3%
Creștere medie anuală (2019–2025)
+18,3%/an
Grad de îndatorare
20%
Angajați, în timp
1 → 1 (2022–2024, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025357.485+36,8%81.126−6,3%22,7%81.637414.812333.175—
2024261.291−0,3%86.587−15,8%33,1%0251.622251.6221
2023262.191102.77639,2%4.643169.678165.0351
Încă 5 ani de istoric (2017–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-06.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate

FirmăCUIStare
HANDLING & TOURISM SUPPORT SRL35916281în funcțiune
VALEXDELTATRIPS S.R.L.40774469în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 3 active, cifră de afaceri cumulată 811 mii lei, 3 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare · Tulcea

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-10-19.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

1

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-09-24Cod CAEN47895030

Întrebări despre ORVALEX FAM SRL

Este ORVALEX FAM SRL o firmă activă?

Da. ORVALEX FAM SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 06.11.2026).

Este ORVALEX FAM SRL plătitoare de TVA?

Nu, ORVALEX FAM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 06.11.2026).

Ce cifră de afaceri are ORVALEX FAM SRL?

În 2025, ORVALEX FAM SRL a avut o cifră de afaceri de 357.485 lei, în creștere cu 36,8% față de 2024, și un profit net de 81.126 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Este ORVALEX FAM SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care ORVALEX FAM SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 27.09.2026.

Are ORVALEX FAM SRL datorii la ANAF?

ORVALEX FAM SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul ORVALEX FAM SRL?

Sediul social declarat al ORVALEX FAM SRL este în JUD. TULCEA, MUN. TULCEA, STR. CONSTANTIN BRĂTESCU.

Ce activitate are ORVALEX FAM SRL?

Activitatea principală declarată a ORVALEX FAM SRL este „Transporturi de pasageri pe căi navigabile interioare” (cod CAEN 5030).

Când a fost înființată ORVALEX FAM SRL?

ORVALEX FAM SRL a fost înregistrată pe 19.07.2017, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2017000601360.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ORVALEX FAM SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala