identitate. Intră în cont Pro
9 ANI PE PIAȚĂ

RMC SUPORT MOTORS SRL

CAEN 4532 — Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
CUI 38158211J12/5463/2017Neplătitor TVARadiată
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20172020 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2020
1,56mil lei
▼ 6,3% vs. 2019
Profit net · 2020
−93mii lei
▲ 39,5% vs. 2019
Salariați
18
Contracte publice
181
SEAP · activ 2022
În anul 2020, RMC SUPORT MOTORS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.562.694 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 6,3%. Rezultatul net a fost o pierdere de 92.866 lei. Datoriile totale au crescut cu 82,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 18.
Semnale de risc ridicat
  • Firmă radiată — Societatea nu mai figurează activă în registru.
  • Datorii peste active — Datoriile (1.046.732 lei) depășesc activele totale (800.746 lei) în 2020.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-245.986 lei) în bilanțul depus pe 2020.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2020 (-92.866 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
38158211
Nr. Reg. Comerțului
J12/5463/2017 · EUID ROONRC.J12/5463/2017
Cod CAEN
4532 — Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuie actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4782, 4792. Detalii
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2017-08-30 (9 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Cluj-Napoca
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. CÂMPULUI, NR.95 · 8 firme aici
Cod poștal
400656
Contact declarat
4 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-31 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

4 ani
Cifra de afaceri (2020)
1.562.694 lei
▼ 6,3%
Profit net
-92.866 lei
▲ 39,5%
Datorii
1.046.732 lei
▲ 82,5%
Salariați
18
Evoluția cifrei de afaceri
2018: 1.381.900 lei2019: 1.667.733 lei2020: 1.562.694 lei1,56 mil20182020
Evoluția profitului net
2018: 58.974 lei2019: -153.420 lei2020: -92.866 lei−93 mii20182020

Indicatori derivați (2020)

Marjă netă
-5,9%
Creștere CA an/an
-6,3%
CA / salariat
86.816 lei
Datorii / active
131%
Creștere medie anuală (2017–2020)
+71,6%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20201.562.694 lei-92.866 lei1.046.732 lei800.746 lei-245.986 lei18
20191.667.733 lei-153.420 lei573.664 lei420.484 lei-153.180 lei
20181.381.900 lei58.974 lei305.144 lei364.358 lei59.214 lei12
🔒 Încă 1 an de istoric (2017–2017) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2018–2020). Ultima actualizare: 2026-08-31.

Contracte publice (SEAP)

181

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
13
Valoare totală
8.710 lei
Ultimul an
2022

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
168
Valoare totală
129.250 lei
Ultimul an
2021

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme conectate

7

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

SG
SEM GO S.R.L.
CUI 51940036 · Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
RS
RMC SUPORT SAFETY S.R.L.
CUI 41584284 · Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
AM
AUTO MIRCEA NORD SRL
CUI 33549278 · Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
AM
AUTO MIRCEA PLUS SRL
CUI 31786340 · Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
RO
ROCOMIS SRL
CUI 22049439 · Alte activități auxiliare de asigurări și fonduri de pensii
AM
AUTO MIRCEA GROUP SRL
CUI 21910084 · Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat

Vezi toate firmele de la această adresă →

Firme similare

Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule · Cluj

TA
TOP ANVEL S.R.L.
CUI 50726175 · Mun. Cluj-Napoca
AP
AUTOMAS PARTS S.R.L.
CUI 49858288 · Mun. Cluj-Napoca
AA
AYAN AUTOMOTIVE S.R.L.
CUI 49775166 · Mun. Cluj-Napoca
AI
ARGENTIS INDUSTRIAL S.R.L.
CUI 49200702 · Mun. Cluj-Napoca
FP
FAIR PLAY AUTO PARTS S.R.L.
CUI 49034146 · Mun. Cluj-Napoca
CA
CUBE AUTOMOBILE S.R.L.
CUI 48926538 · Mun. Cluj-Napoca

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

8

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 8 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2022-04-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
RMC SUPORT MOTORS SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →