identitate. Intră în cont Pro
8 ANI PE PIAȚĂ

LUM PROINSTAL S.R.L.

CAEN 4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
CUI 38194680J2017001607244Plătitor TVA din 2021Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20182025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
569mii lei
▼ 34,8% vs. 2024
Profit net · 2025
3.519lei
▼ 83,9% vs. 2024
Salariați
4
▲ 33,3% vs. 2024
Contracte publice
2
SEAP · activ 2026
În anul 2025, LUM PROINSTAL S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 569.178 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 34,8%. Rezultatul net a fost un profit de 3.519 lei. Datoriile totale au crescut cu 71,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 4.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
38194680
Nr. Reg. Comerțului
J2017001607244 · EUID ROONRC.J2017001607244
Cod CAEN
4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2017-09-07 (8 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Sighetu Marmatiei
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MARAMUREŞ
Localitate
Mun. Sighetu Marmaţiei
Adresă
JUD. MARAMUREŞ, MUN. SIGHETU MARMAŢIEI, STR. IAPA, NR.8
Cod poștal
435500
Telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-31 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

8 ani
Cifra de afaceri (2025)
569.178 lei
▼ 34,8%
Profit net
3.519 lei
▼ 83,9%
Datorii
711.184 lei
▲ 71,7%
Salariați
4
▲ +1
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 498.583 lei2024: 873.097 lei2025: 569.178 lei569 mii20232025
Evoluția profitului net
2023: 7.255 lei2024: 21.870 lei2025: 3.519 lei3.51920232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 32024: 32025: 4420232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
0,6%
Creștere CA an/an
-34,8%
CA / salariat
142.295 lei
Datorii / active
85%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2,7%
Creștere medie anuală (2018–2025)
+56,3%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025569.178 lei3.519 lei711.184 lei839.885 lei128.701 lei4
2024873.097 lei21.870 lei414.189 lei539.371 lei125.182 lei3
2023498.583 lei7.255 lei484.720 lei588.033 lei103.313 lei3
🔒 Încă 5 ani de istoric (2018–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-31.

Contracte publice (SEAP)

2

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
2
Valoare totală
17.613 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · Maramureș

TT
TIM TERMO INSTAL S.R.L.
CUI 55037961 · Mun. Sighetu Marmaţiei
AC
AIR CLIM INSTAL S.R.L.
CUI 51739785 · Mun. Sighetu Marmaţiei
ES
ECOSTAS S.R.L.
CUI 50263410 · Mun. Sighetu Marmaţiei
GM
GMI MONTAJ AER S.R.L.
CUI 48687503 · Mun. Sighetu Marmaţiei
SI
SSI INSTAL GRAND PROJECT S.R.L.
CUI 47126375 · Mun. Sighetu Marmaţiei
GT
GRP TOP INSTAL S.R.L.
CUI 46424233 · Mun. Sighetu Marmaţiei

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-06-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
LUM PROINSTAL S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →