identitate. Intră în cont Pro
8 ANI PE PIAȚĂ

ARIAS INVEST SRL

CAEN 4711 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
CUI 38350674J39/979/2017Neplătitor TVAInactiv fiscalRadiată
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20172022 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2022
171mii lei
▼ 67,1% vs. 2021
Profit net · 2022
−212mii lei
▼ 639,0% vs. 2021
Salariați
1
▼ 66,7% vs. 2021
Contracte publice
50
SEAP · activ 2020
În anul 2022, ARIAS INVEST SRL a raportat o cifră de afaceri de 170.857 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 67,1%. Rezultatul net a fost o pierdere de 211.811 lei. Datoriile totale au crescut cu 24,3% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Semnale de risc ridicat
  • Firmă radiată — Societatea nu mai figurează activă în registru.
  • Inactivă fiscal — Declarată inactivă fiscal de ANAF — atenție la tranzacții (fără drept de deducere TVA).
  • Datorii peste active — Datoriile (338.641 lei) depășesc activele totale (98.367 lei) în 2022.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-240.274 lei) în bilanțul depus pe 2022.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2022 (-211.811 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
38350674
Nr. Reg. Comerțului
J39/979/2017 · EUID ROONRC.J39/979/2017
Cod CAEN
4711 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2017-10-13 (8 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-19 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

6 ani
Cifra de afaceri (2022)
170.857 lei
▼ 67,1%
Profit net
-211.811 lei
▼ 639,0%
Datorii
338.641 lei
▲ 24,3%
Salariați
1
▼ -2
Evoluția cifrei de afaceri
2020: 1.012.519 lei2021: 518.612 lei2022: 170.857 lei171 mii20202022
Evoluția profitului net
2020: 32.368 lei2021: -28.663 lei2022: -211.811 lei−212 mii20202022
Evoluția numărului de salariați
2020: 42021: 32022: 1120202022

Indicatori derivați (2022)

Marjă netă
-124,0%
Creștere CA an/an
-67,1%
CA / salariat
170.857 lei
Datorii / active
344%
Creștere medie anuală (2017–2022)
+29,1%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2022170.857 lei-211.811 lei338.641 lei98.367 lei-240.274 lei1
2021518.612 lei-28.663 lei272.513 lei244.050 lei-28.463 lei3
20201.012.519 lei32.368 lei182.538 lei182.738 lei200 lei4
🔒 Încă 3 ani de istoric (2017–2019) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2020–2022). Ultima actualizare: 2026-08-19.

Contracte publice (SEAP)

50

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
50
Valoare totală
137.778 lei
Ultimul an
2020

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme conectate

2

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

VC
VRANGBULDO CONSTRUCT S.R.L.
CUI 40435586 · Lucrări de pregătire a terenului
PS
PAULOMAG S.R.L.
CUI 37084990 · Lucrări de pregătire a terenului

Firme similare

Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · Vrancea

MP
MR PATRIK S.R.L.
CUI 54955317 · Mun. Focşani
EM
ESY MIXT S.R.L.
CUI 54788618 · Sat Gologanu Com. Gologanu
PS
PETRUS SHOP S.R.L.
CUI 54723953 · Sat Rugineşti Com. Rugineşti
RB
RAIAB BUSINESS S.R.L.
CUI 54685213 · Sat Pituluşa Com. Broşteni
RR
RTDE RETAIL S.R.L.
CUI 54625777 · Mun. Focşani
MA
MATHIAS ADR S.R.L.
CUI 54623393 · Mun. Focşani

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-01-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ARIAS INVEST SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →