identitate. Intră în cont Pro
9 ANI PE PIAȚĂ

BYTE MANAGEMENT SRL

CAEN 7022 — Activități de consultanță pentru afaceri și management
CUI 38366964J40/17597/2017Neplătitor TVAVerificat ANAF 02.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2017 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
71mii lei
▲ 6,1% vs. 2024
Profit net · 2025
52mii lei
▲ 5,4% vs. 2024
Salariați
—
Vechime
9ani
din 2017
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

BYTE MANAGEMENT SRL (CUI 38366964, nr. J40/17597/2017) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2017. Activitatea principală: activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN 7022). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 71 mii lei. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 02.11.2026.

În anul 2025, BYTE MANAGEMENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 70.535 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 6,1%. Rezultatul net a fost un profit de 51.700 lei. Datoriile totale au scăzut cu 12,7% față de anul anterior.
Semnale de atenție
  • Sediu supra-populat — La această adresă sunt înregistrate 841 firme — de regulă un sediu profesional sau un serviciu de domiciliere.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
38366964
Nr. Reg. Comerțului
J40/17597/2017 · EUID ROONRC.J40/17597/2017
Cod CAEN
7022 — Activități de consultanță pentru afaceri și management
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 7020. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2017-10-18 (9 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 3 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, B-DUL DECEBAL, NR.12, CAMERA 1, BL.S7, SC.1, ET.5, AP.15 · 841 firme aici
Cod poștal
30967
Contact declarat
1.792 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-02 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

2 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1998 firme. Vezi pe hartă →

100 mN12
  1. ALMIR MEDIA SRL · 41 m · CAEN 8299 · +1 firme la aceeași adresă
  2. BON APPETIT SRL · 63 m · CAEN 6820 · +37 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

9 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202571 mii lei▲ 6,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
18 mii35 mii53 mii71 mii2023 · cifră de afaceri: 42.695 lei2023 · profit net: 30.645 lei20232024 · cifră de afaceri: 66.500 lei2024 · profit net: 49.074 lei20242025 · cifră de afaceri: 70.535 lei71 mii2025 · profit net: 51.700 lei2025
Salariați
—
Datorii totale
6.148 lei▼ 12,7%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 7022 · 5.326 firme · mai sus decât 39% dintre ele
Cifră de afaceri, în județultimul sfert
Municipiul București · mai sus decât 22% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
73,3% marjă · mai sus decât 88% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
73,3%
Creștere CA an/an
+6,1%
Datorii / active
2%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
13,8%
Creștere medie anuală (2017–2025)
+61,8%/an
Grad de îndatorare
2%

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202570.535+6,1%51.700+5,4%73,3%6.148379.784373.636—
202466.500+55,8%49.074+60,1%73,8%7.043328.979321.936—
202342.69530.64571,8%4.885277.747272.8620
Încă 6 ani de istoric (2017–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-02.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
A & G MANAGEMENT CONSULTING SRL16203737radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 181 mii lei, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de consultanță pentru afaceri și management · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-10-19.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre BYTE MANAGEMENT SRL

Este BYTE MANAGEMENT SRL o firmă activă?

Da. BYTE MANAGEMENT SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 02.11.2026).

Este BYTE MANAGEMENT SRL plătitoare de TVA?

Nu, BYTE MANAGEMENT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 02.11.2026).

Ce cifră de afaceri are BYTE MANAGEMENT SRL?

În 2025, BYTE MANAGEMENT SRL a avut o cifră de afaceri de 70.535 lei, în creștere cu 6,1% față de 2024, și un profit net de 51.700 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Este BYTE MANAGEMENT SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care BYTE MANAGEMENT SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 28.08.2026.

Are BYTE MANAGEMENT SRL datorii la ANAF?

BYTE MANAGEMENT SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul BYTE MANAGEMENT SRL?

Sediul social declarat al BYTE MANAGEMENT SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, B-DUL DECEBAL.

Ce activitate are BYTE MANAGEMENT SRL?

Activitatea principală declarată a BYTE MANAGEMENT SRL este „Activități de consultanță pentru afaceri și management” (cod CAEN 7022).

Când a fost înființată BYTE MANAGEMENT SRL?

BYTE MANAGEMENT SRL a fost înregistrată pe 18.10.2017, cu numărul de ordine în registrul comerțului J40/17597/2017.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
BYTE MANAGEMENT SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala