identitate. Intră în cont Pro
8 ANI PE PIAȚĂ

SAVA CONSTRUCŢII.RO S.R.L.

CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 38507427J2017001047398Plătitor TVA din 2018Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20182025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
10,36mil lei
▲ 176,2% vs. 2024
Profit net · 2025
682mii lei
▲ 351,0% vs. 2024
Salariați
2
▲ 100,0% vs. 2024
Vechime
8ani
din 2017
În anul 2025, SAVA CONSTRUCŢII.RO S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 10.363.640 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 176,2%. Rezultatul net a fost un profit de 682.130 lei. Datoriile totale au crescut cu 29,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
38507427
Nr. Reg. Comerțului
J2017001047398 · EUID ROONRC.J2017001047398
Cod CAEN
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2017-11-20 (8 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
VRANCEA
Localitate
Mun. Focşani
Adresă
JUD. VRANCEA, MUN. FOCŞANI, STR. UNIREA PRINCIPATELOR, NR.2, CAMERA 314
Cod poștal
620091
Contact declarat
3 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-09-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

9 ani
Cifra de afaceri (2025)
10.363.640 lei
▲ 176,2%
Profit net
682.130 lei
▲ 351,0%
Datorii
1.972.202 lei
▲ 29,1%
Salariați
2
▲ +1
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 3.347.474 lei2024: 3.752.832 lei2025: 10.363.640 lei10,36 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: -11.212 lei2024: 151.252 lei2025: 682.130 lei682 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 22024: 12025: 2220232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
6,6%
Creștere CA an/an
+176,2%
CA / salariat
5.181.820 lei
Datorii / active
59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
50,6%
Creștere medie anuală (2018–2025)
+24,8%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.055.014 €135.260 €391.069 €658.382 €267.313 €2
2024754.399 €30.405 €307.119 €474.494 €167.375 €1
2023676.750 €-2.267 €224.167 €378.263 €154.095 €2
🔒 Încă 6 ani de istoric (2017–2022) — deblochează cu Pro

Sume convertite în EUR la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-09-04.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Vrancea

XP
XAU PROJECT21 S.R.L.
CUI 55490678 · Mun. Focşani
LM
LEO MET-CONSTRUCT S.R.L.
CUI 55472604 · Mun. Focşani
AE
ARR EDIL PROIECT S.R.L.
CUI 54904208 · Mun. Focşani
IE
IRIS ELECTROCONSTRUCT S.R.L.
CUI 54829823 · Mun. Focşani
CS
CORTEN S.R.L.
CUI 54731700 · Mun. Focşani
PE
PALLADY ESTATE S.R.L.
CUI 54317084 · Mun. Focşani

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2018 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2018 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-02-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SAVA CONSTRUCŢII.RO S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →