identitate. Intră în cont Pro
8 ANI PE PIAȚĂ

SPRINT VISION S.R.L.

CAEN 2511 — Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
CUI 38965866J2018000973239Plătitor TVA din 2024TVA la încasareVerificat ANAF 03.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2018 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
185mii lei
▲ 15,0% vs. 2024
Profit net · 2025
81mii lei
▲ 11,7% vs. 2024
Salariați
—
Contracte publice
19
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

SPRINT VISION S.R.L. (CUI 38965866, nr. J2018000973239) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Tunari, județul Ilfov, înființată în 2018. Activitatea principală: fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN 2511). Este plătitoare de TVA din 2024. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 185 mii lei. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 03.11.2026.

În anul 2025, SPRINT VISION S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 184.694 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 15,0%. Rezultatul net a fost un profit de 81.040 lei. Datoriile totale au crescut cu 70,0% față de anul anterior.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
38965866
Nr. Reg. Comerțului
J2018000973239 · EUID ROONRC.J2018000973239
Cod CAEN
2511 — Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2018-03-05 (8 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ILFOV
Localitate
Sat Tunari Com. Tunari
Adresă
JUD. ILFOV, SAT TUNARI COM. TUNARI, STR. 1 DECEMBRIE
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
77180
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-03 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

7 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 11 firme.

100 m250 mN1234567
  1. FAST & QUALITY SERVICES SRL · 62 m · CAEN 6920
  2. IASON IMPORT EXPORT 1996 SRL · 111 m · CAEN 6811 · +5 firme la aceeași adresă
  3. NISI CONCEPT SRL · 118 m · CAEN 4619 · +2 firme la aceeași adresă
  4. PMF EXCLUSIV SOLUTIONS S.R.L. · 175 m · CAEN 9531 · +8 firme la aceeași adresă
  5. NEOPED LIFE S.R.L. · 205 m · CAEN 8622 · +1 firme la aceeași adresă
  6. ARCHIDESIGN HOME S.R.L. · 256 m · CAEN 6812 · +14 firme la aceeași adresă
  7. QUANTUM GLOBAL SERV S.R.L. · 272 m · CAEN 7499 · +3 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

8 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025185 mii lei▲ 15,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
59 mii118 mii176 mii235 mii2023 · cifră de afaceri: 235.015 lei2023 · profit net: 89.693 lei20232024 · cifră de afaceri: 160.601 lei2024 · profit net: 72.563 lei20242025 · cifră de afaceri: 184.694 lei185 mii2025 · profit net: 81.040 lei2025
Salariați
—
Datorii totale
17 mii lei▲ 70,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 2511 · 3.488 firme · mai sus decât 35% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Ilfov · mai sus decât 39% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
43,9% marjă · mai sus decât 89% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
43,9%
Creștere CA an/an
+15,0%
Datorii / active
8%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
39,9%
Creștere medie anuală (2018–2025)
+9,7%/an
Grad de îndatorare
8%

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025184.694+15,0%81.040+11,7%43,9%17.073219.232203.273—
2024160.601−31,7%72.563−19,1%45,2%10.044157.470148.899—
2023235.01589.69338,2%10.227125.672115.445—
Încă 5 ani de istoric (2018–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-03.

Contracte publice (SEAP)

19

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
4
Valoare totală
80.655 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
15
Valoare totală
464.254 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · Ilfov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

8

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2018 încoace.

Registrul comerțului consemnează 8 modificări pentru această firmă din 2018 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre SPRINT VISION S.R.L.

Este SPRINT VISION S.R.L. o firmă activă?

Da. SPRINT VISION S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 03.11.2026).

Este SPRINT VISION S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, SPRINT VISION S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 01.01.2024 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 03.11.2026). Codul de TVA este RO38965866.

Ce cifră de afaceri are SPRINT VISION S.R.L.?

În 2025, SPRINT VISION S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 184.694 lei, în creștere cu 15,0% față de 2024, și un profit net de 81.040 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Este SPRINT VISION S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care SPRINT VISION S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 10.10.2026.

Are SPRINT VISION S.R.L. datorii la ANAF?

SPRINT VISION S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul SPRINT VISION S.R.L.?

Sediul social declarat al SPRINT VISION S.R.L. este în JUD. ILFOV, SAT TUNARI COM. TUNARI, STR. 1 DECEMBRIE.

Ce activitate are SPRINT VISION S.R.L.?

Activitatea principală declarată a SPRINT VISION S.R.L. este „Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice” (cod CAEN 2511).

Când a fost înființată SPRINT VISION S.R.L.?

SPRINT VISION S.R.L. a fost înregistrată pe 05.03.2018, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2018000973239.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SPRINT VISION S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala