identitate. Intră în cont Pro
8 ANI PE PIAȚĂ

CSI PAINTS SHOP S.R.L.

CAEN 4752 — Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
CUI 38972839J31/142/2018Plătitor TVA din 2022Verificat ANAF 31.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2018 → 2024 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2024
264mii lei
▼ 17,1% vs. 2023
Profit net · 2024
−37mii lei
▼ 422,4% vs. 2023
Salariați
1
— constant
Vechime
8ani
din 2018
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

CSI PAINTS SHOP S.R.L. (CUI 38972839, nr. J31/142/2018) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Zalău, județul Sălaj, înființată în 2018. Activitatea principală: comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate (CAEN 4752). Este plătitoare de TVA din 2022. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 264 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 31.10.2026.

În anul 2024, CSI PAINTS SHOP S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 263.720 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 17,1%. Rezultatul net a fost o pierdere de 36.849 lei. Datoriile totale au crescut cu 371,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (135.919 lei) depășesc activele totale (102.865 lei) în 2024.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-33.054 lei) în bilanțul depus pe 2024.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2024 (-36.849 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
38972839
Nr. Reg. Comerțului
J31/142/2018 · EUID ROONRC.J31/142/2018
Cod CAEN
4752 — Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2018-03-06 (8 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sălaj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
SĂLAJ
Localitate
Mun. Zalău
Adresă
JUD. SĂLAJ, MUN. ZALĂU, STR. FABRICII
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
450074

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-31 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

1 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 108 firme.

100 mN1
  1. TUZ PROIECT IG SRL · 189 m · CAEN 7112 · +39 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

7 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2024264 mii lei▼ 17,1% față de 2023
Cifră de afaceriProfit net
80 mii160 mii240 mii320 mii2022 · cifră de afaceri: 319.878 lei2022 · profit net: 35.106 lei20222023 · cifră de afaceri: 318.296 lei2023 · profit net: 11.429 lei20232024 · cifră de afaceri: 263.720 lei264 mii2024 · profit net: -36.849 lei2024
Salariați
1
20222024
Datorii totale
136 mii lei▲ 371,9%
20222024

Indicatori 2024

Marjă netă
-14,0%
Creștere CA an/an
-17,1%
CA / salariat
263.720 lei
Datorii / active
132%
Creștere medie anuală (2018–2024)
+13,0%/an

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2024263.720−17,1%-36.849−422%-14,0%135.919102.865-33.0541
2023318.296−0,5%11.429−67,4%3,6%28.80475.54046.7361
2022319.87835.10611,0%44.62379.93035.3071
Încă 4 ani de istoric (2018–2021)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2022–2024). Ultima actualizare: 2026-10-31.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
MURA CSI SRL26474172în funcțiune
NET ZONE SRL13561013radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 2 active, cifră de afaceri cumulată 3,50 mil lei, 7 salariați, 2 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate · Sălaj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2018 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2018 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-01-09.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre CSI PAINTS SHOP S.R.L.

Este CSI PAINTS SHOP S.R.L. o firmă activă?

Da. CSI PAINTS SHOP S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 31.10.2026).

Este CSI PAINTS SHOP S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, CSI PAINTS SHOP S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 01.03.2022 (verificare ANAF din 31.10.2026). Codul de TVA este RO38972839.

Ce cifră de afaceri are CSI PAINTS SHOP S.R.L.?

În 2024, CSI PAINTS SHOP S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 263.720 lei, în scădere cu 17,1% față de 2023, și o pierdere netă de 36.849 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are CSI PAINTS SHOP S.R.L.?

În 2024, CSI PAINTS SHOP S.R.L. a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este CSI PAINTS SHOP S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care CSI PAINTS SHOP S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 28.09.2026.

Are CSI PAINTS SHOP S.R.L. datorii la ANAF?

CSI PAINTS SHOP S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul CSI PAINTS SHOP S.R.L.?

Sediul social declarat al CSI PAINTS SHOP S.R.L. este în JUD. SĂLAJ, MUN. ZALĂU, STR. FABRICII.

Ce activitate are CSI PAINTS SHOP S.R.L.?

Activitatea principală declarată a CSI PAINTS SHOP S.R.L. este „Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate” (cod CAEN 4752).

Când a fost înființată CSI PAINTS SHOP S.R.L.?

CSI PAINTS SHOP S.R.L. a fost înregistrată pe 06.03.2018, cu numărul de ordine în registrul comerțului J31/142/2018.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
CSI PAINTS SHOP S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala