identitate. Intră în cont Pro
8 ANI PE PIAȚĂ

OPTIMUS PRIME VISION S.R.L.

CAEN 2790 — Fabricarea altor echipamente electrice
CUI 39353326J29/1017/2018Neplătitor TVAInactiv fiscal
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20182020 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2020
278mii lei
▲ 226,9% vs. 2019
Profit net · 2020
256mii lei
▲ 305,1% vs. 2019
Salariați
Contracte publice
4
SEAP · activ 2020
În anul 2020, OPTIMUS PRIME VISION S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 278.145 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 226,9%. Rezultatul net a fost un profit de 255.676 lei. Datoriile totale au crescut cu 102,7% față de anul anterior.
Semnale de risc ridicat
  • Inactivă fiscal — Declarată inactivă fiscal de ANAF — atenție la tranzacții (fără drept de deducere TVA).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
39353326
Nr. Reg. Comerțului
J29/1017/2018 · EUID ROONRC.J29/1017/2018
Cod CAEN
2790 — Fabricarea altor echipamente electrice
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2018-05-16 (8 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
PRAHOVA
Localitate
Mun. Ploieşti
Adresă
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. POLIGONULUI, NR.3 · 7 firme aici
Cod poștal
100070

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-22 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

3 ani
Cifra de afaceri (2020)
278.145 lei
▲ 226,9%
Profit net
255.676 lei
▲ 305,1%
Datorii
33.616 lei
▲ 102,7%
Salariați
Evoluția cifrei de afaceri
2018: 28.600 lei2019: 85.084 lei2020: 278.145 lei278 mii20182020
Evoluția profitului net
2018: 27.422 lei2019: 63.110 lei2020: 255.676 lei256 mii20182020

Indicatori derivați (2020)

Marjă netă
91,9%
Creștere CA an/an
+226,9%
Datorii / active
9%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
73,8%
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202065.580 $60.282 $7.926 $89.601 $81.675 $
201920.071 $14.887 $3.912 $25.315 $21.403 $
20187.253 $6.954 $218 $7.222 $7.005 $

Sume convertite în USD la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2018–2020). Ultima actualizare: 2026-08-22.

Contracte publice (SEAP)

4

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
4
Valoare totală
66.930 lei
Ultimul an
2020

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme conectate

6

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

DC
DAMANI CONSTRUCT S.R.L.
CUI 48720537 · Lucrări de pregătire a terenului
UE
UNLIMITED ELECTRICAL SOLUTIONS S.R.L.
CUI 46904860 · Lucrări de instalații electrice
DF
DACRO FENSTER SRL
CUI 37379516 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie
BM
BLACK MEDIA TRADING SRL
CUI 22936309 · Publicitate
TC
TABMET CO SRL
CUI 11546394 · Fabricarea de uși și ferestre din metal
MO
MONTIN SA
CUI 1343422 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea altor echipamente electrice · Prahova

PS
POWER SPACE S.R.L.
CUI 43015501 · Mun. Ploieşti
AS
ALCTM S.R.L.
CUI 33744805 · Mun. Ploieşti
OI
OXYHELP INDUSTRY SRL
CUI 6598397 · Mun. Ploieşti
MC
MERCUR CHIVU SNC
CUI 3754599 · Mun. Ploieşti
FM
FIDES MULTISERVICE S.R.L.
CUI 1351824 · Mun. Ploieşti
PE
PANDA ENG GREENTECH S.R.L.
CUI 43893138 · Sat Moara Com. Puchenii Mari

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

6

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2018 încoace.

Registrul comerțului consemnează 6 modificări pentru această firmă din 2018 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-04-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
OPTIMUS PRIME VISION S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →