identitate. Intră în cont Pro
8 ANI PE PIAȚĂ

SZANTO AGRO S.R.L.

CAEN 4778 — Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
CUI 39829625J2018001308265Plătitor TVA din 2019Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20192025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
1,47mil lei
▼ 9,3% vs. 2024
Profit net · 2025
18mii lei
▼ 96,9% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Contracte publice
2
SEAP · activ 2026
În anul 2025, SZANTO AGRO S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.471.649 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 9,3%. Rezultatul net a fost un profit de 18.468 lei. Datoriile totale au scăzut cu 15,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
39829625
Nr. Reg. Comerțului
J2018001308265 · EUID ROONRC.J2018001308265
Cod CAEN
4778 — Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2018-09-04 (8 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Târnăveni
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUREŞ
Localitate
Orş. Iernut
Adresă
JUD. MUREŞ, ORŞ. IERNUT, PŢA. 1 DECEMBRIE 1918, BL.13, ET.2, AP.11
Cod poștal
545100
Telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-16 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

8 ani
Cifra de afaceri (2025)
1.471.649 lei
▼ 9,3%
Profit net
18.468 lei
▼ 96,9%
Datorii
706.276 lei
▼ 15,6%
Salariați
1
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 1.158.781 lei2024: 1.622.541 lei2025: 1.471.649 lei1,47 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 337.235 lei2024: 588.644 lei2025: 18.468 lei18 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 12024: 12025: 1120232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
1,3%
Creștere CA an/an
-9,3%
CA / salariat
1.471.649 lei
Datorii / active
49%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2,5%
Creștere medie anuală (2019–2025)
+24,4%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025329.634 $4.137 $158.198 $323.240 $165.186 $1
2024352.918 $128.036 $181.948 $338.338 $156.390 $1
2023253.241 $73.700 $130.405 $242.830 $112.727 $1
🔒 Încă 5 ani de istoric (2018–2022) — deblochează cu Pro

Sume convertite în USD la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-16.

Contracte publice (SEAP)

2

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
2
Valoare totală
1.533 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · Mureș

FE
F&F ELEGANCE BOUTIQUE S.R.L.
CUI 37457819 · Orş. Iernut
MS
MARIACOMI S.R.L.
CUI 17533369 · Orş. Iernut
LW
LAST WAY S.R.L.
CUI 55472469 · Mun. Reghin
CV
CASTRUM VI ARMA ET ARTIS S.R.L.
CUI 54711150 · Mun. Sighişoara
ZI
ZAON INVEST S.R.L.
CUI 54565446 · Sat Livezeni Com. Livezeni
MB
MULTY BUY S.R.L.
CUI 53664646 · Mun. Sighişoara

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2018 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2018 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-04-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SZANTO AGRO S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →