identitate. Intră în cont Pro
7 ANI PE PIAȚĂ

SUNRISE MOTORS S.R.L.

CAEN 4781 — Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
CUI 39864134J2018002421228Plătitor TVA din 2018Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20182025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
70,99mil lei
▼ 8,1% vs. 2024
Profit net · 2025
2,34mil lei
▼ 18,5% vs. 2024
Salariați
22
▼ 4,3% vs. 2024
Contracte publice
25
SEAP · activ 2026
În anul 2025, SUNRISE MOTORS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 70.985.300 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 8,1%. Rezultatul net a fost un profit de 2.335.715 lei. Datoriile totale au crescut cu 76,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 22.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
39864134
Nr. Reg. Comerțului
J2018002421228 · EUID ROONRC.J2018002421228
Cod CAEN
4781 — Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2018-09-13 (7 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Iaşi
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-17 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

8 ani
Cifra de afaceri (2025)
70.985.300 lei
▼ 8,1%
Profit net
2.335.715 lei
▼ 18,5%
Datorii
11.859.133 lei
▲ 76,2%
Salariați
22
▼ -1
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 50.607.299 lei2024: 77.208.721 lei2025: 70.985.300 lei70,99 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 2.213.294 lei2024: 2.865.771 lei2025: 2.335.715 lei2,34 mil20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 182024: 232025: 222220232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
3,3%
Creștere CA an/an
-8,1%
CA / salariat
3.226.605 lei
Datorii / active
81%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
91,6%
Creștere medie anuală (2018–2025)
+91,8%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202570.985.300 lei2.335.715 lei11.859.133 lei14.643.572 lei2.549.108 lei22
202477.208.721 lei2.865.771 lei6.730.585 lei11.228.268 lei3.076.564 lei23
202350.607.299 lei2.213.294 lei9.024.200 lei14.282.339 lei3.261.625 lei18
🔒 Încă 5 ani de istoric (2018–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-17.

Contracte publice (SEAP)

25

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
8
Valoare totală
13.082 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
17
Valoare totală
258.521 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

9 firme afiliate

FirmăCUIStare
ROMADRA SRL1981188în funcțiune
SANDRA AUTOMOBILE S.R.L.39069074în funcțiune
SANDRA DISTRIBUTION SRL24961392în funcțiune
SANDRA FAIRS & EXHIBITIONS SRL16015083în funcțiune
SANDRA IMOBILIARE SRL24961406în funcțiune
SANDRA MATEI INDUSTRY S.R.L.30207980în funcțiune
SANDRA MATEI INVEST S.R.L.42032873în funcțiune
SANDRA MOTORS SRL20282003în funcțiune
SANDRA TRADING SRL6607738în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · Iași

SM
SANDRA MOTORS SRL
CUI 20282003 · Sat Leţcani Com. Leţcani
VA
VOX AUTO IAŞI S.R.L.
CUI 55494599 · Sat Valea Adâncă Com. Miroslava
B2
BID 2 DRIVE S.R.L.
CUI 54744697 · Mun. Iaşi
VA
VAIO AUTO S.R.L.
CUI 54007768 · Sat Ciurbeşti Com. Miroslava
RA
RADU AUTOMOBILE S.R.L.
CUI 53971225 · Sat Brătuleni Com. Miroslava
IS
IACOB SELECT CARS S.R.L.
CUI 53685843 · Mun. Iaşi

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2018 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2018 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-02-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SUNRISE MOTORS S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →