identitate. Intră în cont Pro
7 ANI PE PIAȚĂ

IGNIS WOOD S.R.L.

CAEN 1610 — Tăierea și rindeluirea lemnului
CUI 40284807J20/1675/2018Plătitor TVA din 2019Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20192025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
153mii lei
▼ 9,9% vs. 2024
Profit net · 2025
−53mii lei
▲ 32,8% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Vechime
7ani
din 2018
În anul 2025, IGNIS WOOD S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 152.721 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 9,9%. Rezultatul net a fost o pierdere de 53.041 lei. Datoriile totale au crescut cu 69,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (129.785 lei) depășesc activele totale (9.831 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-119.954 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-53.041 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
40284807
Nr. Reg. Comerțului
J20/1675/2018 · EUID ROONRC.J20/1675/2018
Cod CAEN
1610 — Tăierea și rindeluirea lemnului
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuie actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 1611, 1612. Detalii
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2018-12-11 (7 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Petroşani
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
HUNEDOARA
Localitate
Mun. Vulcan
Adresă
JUD. HUNEDOARA, MUN. VULCAN, STR. VASILE ALECSANDRI, NR.4, BL.P62, SC.2, ET.1, AP.16
Cod poștal
336200

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

7 ani
Cifra de afaceri (2025)
152.721 lei
▼ 9,9%
Profit net
-53.041 lei
▲ 32,8%
Datorii
129.785 lei
▲ 69,9%
Salariați
1
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 247.328 lei2024: 169.446 lei2025: 152.721 lei153 mii20232025
Evoluția profitului net
2023: -1.871 lei2024: -78.878 lei2025: -53.041 lei−53 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 22024: 12025: 1120232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
-34,7%
Creștere CA an/an
-9,9%
CA / salariat
152.721 lei
Datorii / active
1.320%
Creștere medie anuală (2019–2025)
+10,5%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025152.721 lei-53.041 lei129.785 lei9.831 lei-119.954 lei1
2024169.446 lei-78.878 lei76.371 lei9.458 lei-66.913 lei1
2023247.328 lei-1.871 lei22.925 lei34.890 lei11.965 lei2
🔒 Încă 4 ani de istoric (2019–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-12.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Tăierea și rindeluirea lemnului · Hunedoara

AM
ALEX MATIFOREST S.R.L.
CUI 49979972 · Mun. Vulcan
FS
FOREXIM STOICA S.R.L.
CUI 13939535 · Mun. Vulcan
VT
VOEVODU TRANSFOR S.R.L.
CUI 50902735 · Loc. Tirici Orş. Petrila
TF
TRUST FARM S.R.L.
CUI 48445305 · Sat Lunca Cernii de Sus Com. Lunca Cernii de Jos
PG
PREMIUM GATER S.R.L.
CUI 46671144 · Mun. Petroşani
DE
DAVTIM ENERGY S.R.L.
CUI 46601637 · Orş. Haţeg

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2019 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2019 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2021-02-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
IGNIS WOOD S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →