identitate. Intră în cont Pro
7 ANI PE PIAȚĂ

FELIMS TURISM S.R.L.

CAEN 5520 — Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
CUI 40553638J08/476/2019Neplătitor TVAActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20192025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
249mii lei
▲ 0,9% vs. 2024
Profit net · 2025
80mii lei
▲ 41,0% vs. 2024
Salariați
1
▼ 66,7% vs. 2024
Vechime
7ani
din 2019
În anul 2025, FELIMS TURISM S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 249.014 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 0,9%. Rezultatul net a fost un profit de 80.022 lei. Datoriile totale au scăzut cu 7,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
40553638
Nr. Reg. Comerțului
J08/476/2019 · EUID ROONRC.J08/476/2019
Cod CAEN
5520 — Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2019-02-04 (7 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Râşnov
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BRAŞOV
Localitate
Sat Moieciu de Sus Com. Moieciu
Adresă
JUD. BRAŞOV, SAT MOIECIU DE SUS COM. MOIECIU, STR. VALEA BANGALEASCA, NR.191A · 2 firme aici
Cod poștal
Telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-18 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

7 ani
Cifra de afaceri (2025)
249.014 lei
▲ 0,9%
Profit net
80.022 lei
▲ 41,0%
Datorii
94.609 lei
▼ 7,4%
Salariați
1
▼ -2
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 177.483 lei2024: 246.811 lei2025: 249.014 lei249 mii20232025
Evoluția profitului net
2023: 22.864 lei2024: 56.736 lei2025: 80.022 lei80 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 12024: 32025: 1120232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
32,1%
Creștere CA an/an
+0,9%
CA / salariat
249.014 lei
Datorii / active
22%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
23,5%
Creștere medie anuală (2019–2025)
+55,7%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025249.014 lei80.022 lei94.609 lei435.291 lei340.682 lei1
2024246.811 lei56.736 lei102.209 lei378.369 lei276.160 lei3
2023177.483 lei22.864 lei84.647 lei304.070 lei219.423 lei1
🔒 Încă 4 ani de istoric (2019–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-18.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

II
IRSEIOMA INVEST S.R.L.
CUI 42999670 · Transporturi rutiere de mărfuri

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · Brașov

GM
GEOVILA MOIECIU S.R.L.
CUI 54562849 · Sat Moieciu de Sus Com. Moieciu
MM
MONDAN MAL S.R.L.
CUI 54319174 · Sat Moieciu de Sus Com. Moieciu
CS
CLITUR S.R.L.
CUI 53532980 · Sat Moieciu de Sus Com. Moieciu
AV
ANDOLIA VILLAGE S.R.L.
CUI 51211339 · Sat Moieciu de Sus Com. Moieciu
CT
CREMENEA TURISM S.R.L.
CUI 49130909 · Sat Moieciu de Sus Com. Moieciu
RM
ROUA MUNTELUI S.R.L.
CUI 49083556 · Sat Moieciu de Sus Com. Moieciu

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

6

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2019 încoace.

Registrul comerțului consemnează 6 modificări pentru această firmă din 2019 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2022-04-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
FELIMS TURISM S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →