identitate. Intră în cont Pro
7 ANI PE PIAȚĂ

ITALTHERM VANZARI S.R.L.

CAEN 4752 — Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
CUI 40560309J2019000548137Plătitor TVA din 2020Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20192025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
582mii lei
▼ 8,2% vs. 2024
Profit net · 2025
35mii lei
▼ 38,7% vs. 2024
Salariați
2
— constant
Contracte publice
3
SEAP · activ 2023
În anul 2025, ITALTHERM VANZARI S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 581.620 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 8,2%. Rezultatul net a fost un profit de 34.914 lei. Datoriile totale au crescut cu 243,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
40560309
Nr. Reg. Comerțului
J2019000548137 · EUID ROONRC.J2019000548137
Cod CAEN
4752 — Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2019-02-04 (7 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Eforie
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-23 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

7 ani
Cifra de afaceri (2025)
581.620 lei
▼ 8,2%
Profit net
34.914 lei
▼ 38,7%
Datorii
319.683 lei
▲ 243,2%
Salariați
2
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 739.751 lei2024: 633.277 lei2025: 581.620 lei582 mii20232025
Evoluția profitului net
2023: 111.029 lei2024: 56.923 lei2025: 34.914 lei35 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 22024: 22025: 2220232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
6,0%
Creștere CA an/an
-8,2%
CA / salariat
290.810 lei
Datorii / active
90%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,3%
Creștere medie anuală (2019–2025)
+25,4%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025581.620 lei34.914 lei319.683 lei354.837 lei35.154 lei2
2024633.277 lei56.923 lei93.160 lei374.820 lei281.660 lei2
2023739.751 lei111.029 lei77.364 lei302.102 lei224.738 lei2
🔒 Încă 4 ani de istoric (2019–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-23.

Contracte publice (SEAP)

3

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
3
Valoare totală
211 lei
Ultimul an
2023

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate · Constanța

VA
VARI ACTUAL CONSTRUCT SRL
CUI 31442002 · Sat Tuzla Com. Tuzla
KA
KALITHIES SRL
CUI 3252797 · Sat Tuzla Com. Tuzla
ES
EUROPANEL SOLUTIONS S.R.L.
CUI 54688775 · Sat Lumina Com. Lumina
RI
RENOV INELSA S.R.L.
CUI 53598895 · Mun. Medgidia
IR
IOSEVA ROOF S.R.L.
CUI 52779060 · Mun. Constanţa
KS
KEY SYSTEMS PRO S.R.L.
CUI 52724510 · Mun. Mangalia

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

6

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2019 încoace.

Registrul comerțului consemnează 6 modificări pentru această firmă din 2019 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-01-09.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ITALTHERM VANZARI S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →