identitate. Intră în cont Pro
7 ANI PE PIAȚĂ

METODSISTEM S.R.L.

CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 40602137J2019000738228Plătitor TVA din 2020Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20202025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
25,72mil lei
▲ 54,2% vs. 2024
Profit net · 2025
1,32mil lei
▼ 25,5% vs. 2024
Salariați
47
▲ 27,0% vs. 2024
Vechime
7ani
din 2019
În anul 2025, METODSISTEM S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 25.720.579 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 54,2%. Rezultatul net a fost un profit de 1.322.828 lei. Datoriile totale au crescut cu 107,3% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 47.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
40602137
Nr. Reg. Comerțului
J2019000738228 · EUID ROONRC.J2019000738228
Cod CAEN
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2019-02-08 (7 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
IAŞI
Localitate
Sat Lunca Cetăţuii Com. Ciurea
Adresă
JUD. IAŞI, SAT LUNCA CETĂŢUII COM. CIUREA, STR. PINULUI, NR.1, CAMERA 1
Cod poștal
707085
Telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-13 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

7 ani
Cifra de afaceri (2025)
25.720.579 lei
▲ 54,2%
Profit net
1.322.828 lei
▼ 25,5%
Datorii
6.387.569 lei
▲ 107,3%
Salariați
47
▲ +10
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 5.411.516 lei2024: 16.676.838 lei2025: 25.720.579 lei25,72 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 1.004.648 lei2024: 1.775.528 lei2025: 1.322.828 lei1,32 mil20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 312024: 372025: 474720232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
5,1%
Creștere CA an/an
+54,2%
CA / salariat
547.246 lei
Datorii / active
83%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,9%
Creștere medie anuală (2020–2025)
+104,7%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202525.720.579 lei1.322.828 lei6.387.569 lei7.680.424 lei1.323.511 lei47
202416.676.838 lei1.775.528 lei3.081.489 lei4.857.700 lei1.776.211 lei37
20235.411.516 lei1.004.648 lei1.307.831 lei2.313.162 lei1.005.331 lei31
🔒 Încă 4 ani de istoric (2019–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-13.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
KIPRIANOS GROUP SRL21779257radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Iași

BS
BUILD SENS CONSTRUCT S.R.L.
CUI 55377785 · Sat Lunca Cetăţuii Com. Ciurea
AL
AC LEGACY S.R.L.
CUI 53017801 · Sat Lunca Cetăţuii Com. Ciurea
AC
ASC CONSTRUCT RESIDENCE S.R.L.
CUI 52370197 · Sat Lunca Cetăţuii Com. Ciurea
DI
D&A INSTALL CONSTRUCT S.R.L.
CUI 52150086 · Sat Lunca Cetăţuii Com. Ciurea
AC
A.C.M. NORD-EST S.R.L.
CUI 51670463 · Sat Lunca Cetăţuii Com. Ciurea
BT
BUILDING TREI MMM S.R.L.
CUI 51145324 · Sat Lunca Cetăţuii Com. Ciurea

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

6

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2019 încoace.

Registrul comerțului consemnează 6 modificări pentru această firmă din 2019 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-06-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
METODSISTEM S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →