identitate. Intră în cont Pro
7 ANI PE PIAȚĂ

PAULESCU COMCAR S.R.L.

CAEN 4933 — Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
CUI 40847676J2019001331127Neplătitor TVAVerificat ANAF 02.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2019 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
12mii €
▼ 18,2% vs. 2024
Profit net · 2025
−7.263€
▼ 472,0% vs. 2024
Salariați
1
Vechime
7ani
din 2019
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

PAULESCU COMCAR S.R.L. (CUI 40847676, nr. J2019001331127) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2019. Activitatea principală: transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (CAEN 4933). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 59 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 02.11.2026.

În anul 2025, PAULESCU COMCAR S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 59.117 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 17,0%. Rezultatul net a fost o pierdere de 36.630 lei. Datoriile totale au crescut cu 205,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-36.630 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
40847676
Nr. Reg. Comerțului
J2019001331127 · EUID ROONRC.J2019001331127
Cod CAEN
4933 — Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2019-03-26 (7 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Cluj-Napoca
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. GRÂULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
400230
Contact declarat
211 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-02 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 5 firme.

100 mN12345678
  1. TRANSILVANIA ANALYTICS S.R.L. · 22 m · CAEN 8559
  2. SALIERY SPEDITION S.R.L. · 56 m · CAEN 4941
  3. BMA CONNECT S.R.L. · 67 m · CAEN 7711
  4. DOSIDE TRADE INTERNATIONAL S.R.L. · 75 m · CAEN 4791
  5. RAISA MAX TAX SRL · 81 m · CAEN 4933
  6. BUZANLUC DELIVERY S.R.L. · 83 m · CAEN 5320
  7. CITYLINKDRIVERS S.R.L. · 85 m · CAEN 4933 · +1 firme la aceeași adresă
  8. NUTRIAGENDA S.R.L. · 86 m · CAEN 8690 · +4 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

7 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202512 mii €▼ 18,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
3.7447.48811 mii15 mii2023 · cifră de afaceri: 14.975 €2023 · profit net: 7.330 €20232024 · cifră de afaceri: 14.326 €2024 · profit net: -1.270 €20242025 · cifră de afaceri: 11.722 €12 mii2025 · profit net: -7.263 €2025
Salariați
1
Datorii totale
6.315 €▲ 201,1%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4933 · 13.459 firme · mai sus decât 51% dintre ele
Cifră de afaceri, în județultimul sfert
Cluj · mai sus decât 23% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-62,0% marjă · mai sus decât 14% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-62,0%
Creștere CA an/an
-18,2%
CA / salariat
11.722 €
Datorii / active
100%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-333.000,0%
Creștere medie anuală (2020–2025)
+40,4%/an
Grad de îndatorare
100%

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în euro

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202511.722−18,2%-7.263-62,0%6.3156.31821
202414.326−4,3%-1.270−117%-8,9%2.0989.4637.366—
202314.9757.33048,9%8719.5568.685—
Încă 4 ani de istoric (2019–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume convertite în euro la cursul mediu anual BNR al fiecărui an (de exemplu 2025: 1 € = 5,0431 lei); original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-02.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
PURE BLACK INTERIOR S.R.L.53117258în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 59 mii lei, 1 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă · Cluj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

6

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2019 încoace.

Registrul comerțului consemnează 6 modificări pentru această firmă din 2019 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre PAULESCU COMCAR S.R.L.

Este PAULESCU COMCAR S.R.L. o firmă activă?

Da. PAULESCU COMCAR S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 02.11.2026).

Este PAULESCU COMCAR S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, PAULESCU COMCAR S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 02.11.2026).

Ce cifră de afaceri are PAULESCU COMCAR S.R.L.?

În 2025, PAULESCU COMCAR S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 59.117 lei, în scădere cu 17,0% față de 2024, și o pierdere netă de 36.630 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are PAULESCU COMCAR S.R.L.?

În 2025, PAULESCU COMCAR S.R.L. a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este PAULESCU COMCAR S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care PAULESCU COMCAR S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 01.10.2026.

Are PAULESCU COMCAR S.R.L. datorii la ANAF?

PAULESCU COMCAR S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul PAULESCU COMCAR S.R.L.?

Sediul social declarat al PAULESCU COMCAR S.R.L. este în JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. GRÂULUI.

Ce activitate are PAULESCU COMCAR S.R.L.?

Activitatea principală declarată a PAULESCU COMCAR S.R.L. este „Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă” (cod CAEN 4933).

Când a fost înființată PAULESCU COMCAR S.R.L.?

PAULESCU COMCAR S.R.L. a fost înregistrată pe 26.03.2019, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2019001331127.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
PAULESCU COMCAR S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala