identitate. Intră în cont Pro
7 ANI PE PIAȚĂ

MINUTA INSTANTELOR S.R.L.

CAEN 5814 — Activități de editare a revistelor și periodicelor
CUI 41104394J12/1999/2019Neplătitor TVAInactiv fiscal
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20192024 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2024
112mii lei
▼ 5,7% vs. 2023
Profit net · 2024
15mii lei
▼ 76,4% vs. 2023
Salariați
2
▲ 100,0% vs. 2023
Contracte publice
3
SEAP · activ 2023
În anul 2024, MINUTA INSTANTELOR S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 111.905 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 5,7%. Rezultatul net a fost un profit de 14.992 lei. Datoriile totale au crescut cu 74,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
Semnale de risc ridicat
  • Inactivă fiscal — Declarată inactivă fiscal de ANAF — atenție la tranzacții (fără drept de deducere TVA).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
41104394
Nr. Reg. Comerțului
J12/1999/2019 · EUID ROONRC.J12/1999/2019
Cod CAEN
5814 — Activități de editare a revistelor și periodicelor
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuie actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 5813. Detalii
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2019-05-13 (7 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Cluj-Napoca
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. DOINA CORNEA, NR.9
Cod poștal
400197
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-19 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

6 ani
Cifra de afaceri (2024)
111.905 lei
▼ 5,7%
Profit net
14.992 lei
▼ 76,4%
Datorii
168.054 lei
▲ 74,9%
Salariați
2
▲ +1
Evoluția cifrei de afaceri
2022: 73.180 lei2023: 118.688 lei2024: 111.905 lei112 mii20222024
Evoluția profitului net
2022: 11.684 lei2023: 63.446 lei2024: 14.992 lei15 mii20222024
Evoluția numărului de salariați
2022: 12023: 12024: 2220222024

Indicatori derivați (2024)

Marjă netă
13,4%
Creștere CA an/an
-5,7%
CA / salariat
55.953 lei
Datorii / active
63%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
15,5%
Creștere medie anuală (2019–2024)
+16,9%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2024111.905 lei14.992 lei168.054 lei265.055 lei97.001 lei2
2023118.688 lei63.446 lei96.064 lei178.073 lei82.009 lei1
202273.180 lei11.684 lei134.424 lei152.986 lei18.562 lei1
🔒 Încă 3 ani de istoric (2019–2021) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2022–2024). Ultima actualizare: 2026-08-19.

Contracte publice (SEAP)

3

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
3
Valoare totală
16.625 lei
Ultimul an
2023

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
KIBA IMPORT EXPORT SRL243026radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Activități de editare a revistelor și periodicelor · Cluj

S&
SKI & OUTDOOR MEDIA S.R.L.
CUI 41023796 · Mun. Cluj-Napoca
TS
TODAY SOFTWARE SOLUTIONS SRL
CUI 29893671 · Mun. Cluj-Napoca
S&
STANCIU & STANCIU S.R.L.
CUI 23091440 · Mun. Cluj-Napoca
AR
ARMADILLO SRL
CUI 22182884 · Mun. Cluj-Napoca
US
UNIQUE STYLE S.R.L.
CUI 20550092 · Mun. Cluj-Napoca

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2019 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2019 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MINUTA INSTANTELOR S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →