identitate. Intră în cont Pro
6 ANI PE PIAȚĂ

ROMCLASS LOGISTIK S.R.L.

CAEN 4711 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
CUI 42048454J32/2221/2019Neplătitor TVARadiată
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20202022 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2022
568mii lei
▼ 30,6% vs. 2021
Profit net · 2022
218mii lei
▼ 47,4% vs. 2021
Salariați
5
▼ 37,5% vs. 2021
Vechime
6ani
din 2019
În anul 2022, ROMCLASS LOGISTIK S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 567.800 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 30,6%. Rezultatul net a fost un profit de 217.799 lei. Datoriile totale au scăzut cu 38,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 5.
Semnale de risc ridicat
  • Firmă radiată — Societatea nu mai figurează activă în registru.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
42048454
Nr. Reg. Comerțului
J32/2221/2019 · EUID ROONRC.J32/2221/2019
Cod CAEN
4711 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2019-12-20 (6 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
SIBIU
Localitate
Mun. Sibiu
Adresă
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, CAL. TURNIŞORULUI, NR.73, SC.B, AP.16
Cod poștal
Telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-15 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

3 ani
Cifra de afaceri (2022)
567.800 lei
▼ 30,6%
Profit net
217.799 lei
▼ 47,4%
Datorii
109.405 lei
▼ 38,5%
Salariați
5
▼ -3
Evoluția cifrei de afaceri
2020: 468.075 lei2021: 817.950 lei2022: 567.800 lei568 mii20202022
Evoluția profitului net
2020: 240.887 lei2021: 414.372 lei2022: 217.799 lei218 mii20202022
Evoluția numărului de salariați
2020: 42021: 82022: 5520202022

Indicatori derivați (2022)

Marjă netă
38,4%
Creștere CA an/an
-30,6%
CA / salariat
113.560 lei
Datorii / active
33%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98,7%
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2022121.007 $46.416 $23.316 $70.335 $47.019 $5
2021196.481 $99.537 $42.732 $144.552 $101.821 $8
2020110.361 $56.796 $29.326 $86.168 $56.843 $4

Sume convertite în USD la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2020–2022). Ultima actualizare: 2026-08-15.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
C & I MARKETING LOGISTIK SRL17979257radiată
ROMCLASS DISTRIBUTION SRL14613196în funcțiune
UTIL DISTRIB S.R.L.47596849în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · Sibiu

BG
BUNĂTĂŢI-GOSPODĂRIA SIBIANĂ S.R.L.
CUI 55411194 · Mun. Sibiu
GB
GREENSEVEN BASKET S.R.L.
CUI 55176765 · Mun. Sibiu
TV
TERASA VOINŢA S.R.L.
CUI 55109545 · Mun. Sibiu
DB
DEALUL BUJORULUI S.R.L.
CUI 55007103 · Mun. Sibiu
ST
SIB TOT MARKET S.R.L.
CUI 54993310 · Mun. Sibiu
GP
GLOBAL PLATEA S.R.L.
CUI 54814016 · Mun. Sibiu

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2020 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2020 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-12-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ROMCLASS LOGISTIK S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →