identitate. Intră în cont Pro
6 ANI PE PIAȚĂ

REO SALES ROMANIA S.R.L.

CAEN 6831 — Agenții imobiliare
CUI 42373560J2020003460405Neplătitor TVAVerificat ANAF 31.10.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2020 → 2024 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2024
4.511lei
▼ 96,7% vs. 2023
Profit net · 2024
−84mii lei
▼ 492,7% vs. 2023
Salariați
—
Vechime
6ani
din 2020
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

REO SALES ROMANIA S.R.L. (CUI 42373560, nr. J2020003460405) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2020. Activitatea principală: agenții imobiliare (CAEN 6831). Nu este plătitoare de TVA. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 4.511 lei. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 31.10.2026.

În anul 2024, REO SALES ROMANIA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 4.511 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 96,7%. Rezultatul net a fost o pierdere de 84.096 lei. Datoriile totale au crescut cu 13,3% față de anul anterior.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (103.543 lei) depășesc activele totale (35.237 lei) în 2024.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-68.306 lei) în bilanțul depus pe 2024.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2024 (-84.096 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
42373560
Nr. Reg. Comerțului
J2020003460405 · EUID ROONRC.J2020003460405
Cod CAEN
6831 — Agenții imobiliare
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2020-03-06 (6 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR PARIS
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
11816
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-31 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 13 firme.

100 mN12345678
  1. SOARELE VERDE SRL · 21 m · CAEN 2740 · +6 firme la aceeași adresă
  2. ANDREEA RAICU INTERNATIONAL SRL · 21 m · CAEN 4771 · +3 firme la aceeași adresă
  3. PAZO GRUP HOLDING SRL · 31 m · CAEN 4683 · +4 firme la aceeași adresă
  4. 14A RUE DE PARIS S.R.L. · 32 m · CAEN 4791 · +1 firme la aceeași adresă
  5. ETA FARM S.R.L. · 37 m · CAEN 5146 · +2 firme la aceeași adresă
  6. ACTIV CARE FOR SKIN S.R.L. · 42 m · CAEN 9602
  7. AGRI SERVICES DEVELOPERS SRL · 44 m · CAEN 6810 · +1 firme la aceeași adresă
  8. CHIPISINOV INSTAL SRL · 44 m · CAEN 5154 · +10 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

5 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20244.511 lei▼ 96,7% față de 2023
Cifră de afaceriProfit net
178 mii356 mii534 mii713 mii2022 · cifră de afaceri: 712.603 lei2022 · profit net: 78.747 lei20222023 · cifră de afaceri: 136.501 lei2023 · profit net: 21.415 lei20232024 · cifră de afaceri: 4.511 lei4.5112024 · profit net: -84.096 lei2024
Salariați
—
20222023
Datorii totale
104 mii lei▲ 13,3%
20222024

Indicatori 2024

Marjă netă
-1.864,2%
Creștere CA an/an
-96,7%
Datorii / active
294%
Creștere medie anuală (2020–2024)
-66,1%/an

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20244.511−96,7%-84.096−493%—103.54335.237-68.306—
2023136.501−80,8%21.415−72,8%15,7%91.420117.62226.2021
2022712.60378.74711,1%137.085216.87279.7871
Încă 2 ani de istoric (2020–2021)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2022–2024). Ultima actualizare: 2026-10-31.

Dosare în instanță

2
Dosare în care firma apare ca parte
2
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-07-0923032/3/2025Curtea De Apel BucurestiopoziţieApelIntimat
2025-07-0423032/3/2025Tribunalul BucurestiopoziţieFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

11 firme afiliate · 4 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
BIOMAX TECHNOLOGY S.R.L.39671311în funcțiune
CBAR MANAGEMENT SRL19307120radiată
CBAR RESEARCH & VALUATION ADVISORS SRL24273903în funcțiune
CBAR RETAIL MANAGEMENT SRL28274219radiată
CBAR SERVICES SRL15997389radiată
FRESHFARE FOOD AND VEGETABLES S.R.L.53707380în funcțiune
GRIFFIN ASSET MANAGEMENT SRL17403385în funcțiune
NOVA PROPERTY & ADMINISTRATION S.R.L.52974339în funcțiune
NOVA PROPERTY MANAGEMENT S.R.L.37672043în funcțiune
OASIS NEPTUN S.R.L.50633025în funcțiune
VIVID FACILITY MANAGEMENT SRL34464820radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 63 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 5 județe: 34 active, cifră de afaceri cumulată 357,94 mil lei, 782 salariați, 26 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Agenții imobiliare · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

8

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2020 încoace.

Registrul comerțului consemnează 8 modificări pentru această firmă din 2020 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-09-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

1

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-09-01Statut TVAPlătitor TVANeplătitor TVA

Întrebări despre REO SALES ROMANIA S.R.L.

Este REO SALES ROMANIA S.R.L. o firmă activă?

Da. REO SALES ROMANIA S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 31.10.2026).

Este REO SALES ROMANIA S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, REO SALES ROMANIA S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 31.10.2026).

Ce cifră de afaceri are REO SALES ROMANIA S.R.L.?

În 2024, REO SALES ROMANIA S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 4.511 lei, în scădere cu 96,7% față de 2023, și o pierdere netă de 84.096 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Este REO SALES ROMANIA S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care REO SALES ROMANIA S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 29.10.2026.

Are REO SALES ROMANIA S.R.L. procese în instanță?

Da, REO SALES ROMANIA S.R.L. apare în 2 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are REO SALES ROMANIA S.R.L. datorii la ANAF?

REO SALES ROMANIA S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul REO SALES ROMANIA S.R.L.?

Sediul social declarat al REO SALES ROMANIA S.R.L. este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR PARIS.

Ce activitate are REO SALES ROMANIA S.R.L.?

Activitatea principală declarată a REO SALES ROMANIA S.R.L. este „Agenții imobiliare” (cod CAEN 6831).

Când a fost înființată REO SALES ROMANIA S.R.L.?

REO SALES ROMANIA S.R.L. a fost înregistrată pe 06.03.2020, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2020003460405.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
REO SALES ROMANIA S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala