identitate. Intră în cont Pro
6 ANI PE PIAȚĂ

REVAI OPTIC S.R.L.

CAEN 4789 — Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
CUI 42628311J26/659/2020Plătitor TVA din 2022Verificat ANAF 04.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2020 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
147mii lei
▼ 29,5% vs. 2024
Profit net · 2025
−62mii lei
▼ 245,8% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Vechime
6ani
din 2020
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

REVAI OPTIC S.R.L. (CUI 42628311, nr. J26/659/2020) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Călimănești, comuna Fântânele, județul Mureș, înființată în 2020. Activitatea principală: comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN 4789). Este plătitoare de TVA din 2022. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 147 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 04.11.2026.

În anul 2025, REVAI OPTIC S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 146.982 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 29,5%. Rezultatul net a fost o pierdere de 61.618 lei. Datoriile totale au crescut cu 77,3% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-61.618 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
42628311
Nr. Reg. Comerțului
J26/659/2020 · EUID ROONRC.J26/659/2020
Cod CAEN
4789 — Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4712, 4740, 4752, 4753, 4754, 4755, 4761, 4762, 4763, 4764, 4769, 4774, 4775, 4776, 4777, 4778, 4779. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2020-06-15 (6 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Sovata
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUREŞ
Localitate
Sat Călimăneşti Com. Fântânele
Adresă
JUD. MUREŞ, SAT CĂLIMĂNEŞTI COM. FÂNTÂNELE, CĂLIMĂNEŞTI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
547237
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

6 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025147 mii lei▼ 29,5% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
52 mii104 mii156 mii208 mii2023 · cifră de afaceri: 172.968 lei2023 · profit net: 6.893 lei20232024 · cifră de afaceri: 208.362 lei2024 · profit net: 42.262 lei20242025 · cifră de afaceri: 146.982 lei147 mii2025 · profit net: -61.618 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
167 mii lei▲ 77,3%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4789 · 393 firme · mai sus decât 66% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Mureș · mai sus decât 39% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-41,9% marjă · mai sus decât 15% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-41,9%
Creștere CA an/an
-29,5%
CA / salariat
146.982 lei
Datorii / active
64%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-65,6%
Creștere medie anuală (2020–2025)
+17,1%/an
Grad de îndatorare
64%
Angajați, în timp
1 → 1 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025146.982−29,5%-61.618−246%-41,9%166.640260.58793.9471
2024208.362+20,5%42.262+513%20,3%93.973249.538155.5651
2023172.9686.8934,0%141.921255.224113.3032
Încă 3 ani de istoric (2020–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-04.

Dosare în instanță

2
Dosare în care firma apare ca parte
2
Ca debitor
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-08-244880/308/2026Judecătoria Sighisoaraordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondDebitor
2024-03-185316/55/2024Judecătoria Aradordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondDebitor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse · Mureș

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2020 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2020 până azi. Cea mai recentă: sediu, în instantaneul ONRC din 2022-10-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre REVAI OPTIC S.R.L.

Este REVAI OPTIC S.R.L. o firmă activă?

Da. REVAI OPTIC S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 04.11.2026).

Este REVAI OPTIC S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, REVAI OPTIC S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 01.11.2022 (verificare ANAF din 04.11.2026). Codul de TVA este RO42628311.

Ce cifră de afaceri are REVAI OPTIC S.R.L.?

În 2025, REVAI OPTIC S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 146.982 lei, în scădere cu 29,5% față de 2024, și o pierdere netă de 61.618 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are REVAI OPTIC S.R.L.?

În 2025, REVAI OPTIC S.R.L. a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este REVAI OPTIC S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care REVAI OPTIC S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 29.09.2026.

Are REVAI OPTIC S.R.L. procese în instanță?

Da, REVAI OPTIC S.R.L. apare în 2 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are REVAI OPTIC S.R.L. datorii la ANAF?

REVAI OPTIC S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul REVAI OPTIC S.R.L.?

Sediul social declarat al REVAI OPTIC S.R.L. este în JUD. MUREŞ, SAT CĂLIMĂNEŞTI COM. FÂNTÂNELE, CĂLIMĂNEŞTI.

Ce activitate are REVAI OPTIC S.R.L.?

Activitatea principală declarată a REVAI OPTIC S.R.L. este „Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse” (cod CAEN 4789).

Când a fost înființată REVAI OPTIC S.R.L.?

REVAI OPTIC S.R.L. a fost înregistrată pe 15.06.2020, cu numărul de ordine în registrul comerțului J26/659/2020.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
REVAI OPTIC S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala