identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

STEIGIN SRL

CAEN 9531 — Repararea și întreținerea autovehiculelor
CUI 4269070J1993001659175Plătitor TVA din 2008Verificat ANAF 27.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
291mii lei
▲ 10,9% vs. 2024
Profit net · 2025
116mii lei
▲ 30.954,4% vs. 2024
Salariați
3
— constant
Vechime
33ani
din 1993
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

STEIGIN SRL (CUI 4269070, nr. J1993001659175) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Galați, județul Galați, înființată în 1993. Activitatea principală: repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531). Este plătitoare de TVA din 2008. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 291 mii lei și 3 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 27.10.2026.

În anul 2025, STEIGIN SRL a raportat o cifră de afaceri de 291.304 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 10,9%. Rezultatul net a fost un profit de 115.833 lei. Datoriile totale au scăzut cu 25,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 3.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (345.432 lei) depășesc activele totale (74.451 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-270.981 lei) în bilanțul depus pe 2025.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
4269070
Nr. Reg. Comerțului
J1993001659175 · EUID ROONRC.J1993001659175
Cod CAEN
9531 — Repararea și întreținerea autovehiculelor
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1993-07-09 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
GALAŢI
Localitate
Mun. Galaţi
Adresă
JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. NUFĂRULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
800694

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-27 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

5 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 8 firme.

100 mN12345
  1. NICOCRIST SRL · 27 m · CAEN 5262 · +12 firme la aceeași adresă
  2. ROTOTRANS SRL · 63 m · CAEN 3317 · +10 firme la aceeași adresă
  3. SMART PROJECT S.R.L. · 66 m · CAEN 7112 · +4 firme la aceeași adresă
  4. EASY SYSTEM TECHNOLOGY ESY S.R.L. · 82 m · CAEN 6201 · +3 firme la aceeași adresă
  5. SIGN PUBLICITATE SRL · 97 m · CAEN 7311 · +6 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025291 mii lei▲ 10,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
73 mii146 mii218 mii291 mii2023 · cifră de afaceri: 199.932 lei2023 · profit net: -26.352 lei20232024 · cifră de afaceri: 262.743 lei2024 · profit net: 373 lei20242025 · cifră de afaceri: 291.304 lei291 mii2025 · profit net: 115.833 lei2025
Salariați
3
20232025
Datorii totale
345 mii lei▼ 25,7%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 9531 · 10.563 firme · mai sus decât 54% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Galați · mai sus decât 58% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 10%
39,8% marjă · mai sus decât 92% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
39,8%
Creștere CA an/an
+10,9%
CA / salariat
97.101 lei
Datorii / active
464%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+10,6%/an
Grad de îndatorare
464%
Angajați, în timp
3 → 3 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025291.304+10,9%115.833+999%39,8%345.43274.451-270.9813
2024262.743+31,4%3730,1%464.95976.600-388.3593
2023199.932-26.352-13,2%440.74352.011-388.7323
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-27.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Repararea și întreținerea autovehiculelor · Galați

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-02-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre STEIGIN SRL

Este STEIGIN SRL o firmă activă?

Da. STEIGIN SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 27.10.2026).

Este STEIGIN SRL plătitoare de TVA?

Da, STEIGIN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.11.2008 (verificare ANAF din 27.10.2026). Codul de TVA este RO4269070.

Ce cifră de afaceri are STEIGIN SRL?

În 2025, STEIGIN SRL a avut o cifră de afaceri de 291.304 lei, în creștere cu 10,9% față de 2024, și un profit net de 115.833 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are STEIGIN SRL?

În 2025, STEIGIN SRL a raportat un număr mediu de 3 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este STEIGIN SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care STEIGIN SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 28.09.2026.

Are STEIGIN SRL datorii la ANAF?

STEIGIN SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul STEIGIN SRL?

Sediul social declarat al STEIGIN SRL este în JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. NUFĂRULUI.

Ce activitate are STEIGIN SRL?

Activitatea principală declarată a STEIGIN SRL este „Repararea și întreținerea autovehiculelor” (cod CAEN 9531).

Când a fost înființată STEIGIN SRL?

STEIGIN SRL a fost înregistrată pe 09.07.1993, cu numărul de ordine în registrul comerțului J1993001659175.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
STEIGIN SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala