identitate. Intră în cont Pro
6 ANI PE PIAȚĂ

FIRST CARE UNDA S.R.L.

CAEN 8692 — Transportul pacienților cu ambulanța
CUI 42734584J2020001199086Neplătitor TVAActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20202024 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2024
533mii lei
▲ 76,6% vs. 2023
Profit net · 2024
13mii lei
▲ 184,7% vs. 2023
Salariați
2
▲ 100,0% vs. 2023
Contracte publice
64
SEAP · activ 2026
În anul 2024, FIRST CARE UNDA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 532.564 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 76,6%. Rezultatul net a fost un profit de 13.167 lei. Datoriile totale au crescut cu 104,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
42734584
Nr. Reg. Comerțului
J2020001199086 · EUID ROONRC.J2020001199086
Cod CAEN
8692 — Transportul pacienților cu ambulanța
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2020-07-07 (6 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Făgăraş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BRAŞOV
Localitate
Mun. Făgăraş
Adresă
JUD. BRAŞOV, MUN. FĂGĂRAŞ, STR. 13 DECEMBRIE, BL.17A, AP.15
Cod poștal
505200

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-29 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

5 ani
Cifra de afaceri (2024)
532.564 lei
▲ 76,6%
Profit net
13.167 lei
▲ 184,7%
Datorii
337.147 lei
▲ 104,8%
Salariați
2
▲ +1
Evoluția cifrei de afaceri
2022: 163.993 lei2023: 301.560 lei2024: 532.564 lei533 mii20222024
Evoluția profitului net
2022: 5.878 lei2023: -15.550 lei2024: 13.167 lei13 mii20222024
Evoluția numărului de salariați
2022: 12023: 12024: 2220222024

Indicatori derivați (2024)

Marjă netă
2,5%
Creștere CA an/an
+76,6%
CA / salariat
266.282 lei
Datorii / active
100%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.546,8%
Creștere medie anuală (2020–2024)
+203,8%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2024107.057 €2.647 €67.774 €67.878 €104 €2
202360.966 €-3.144 €33.273 €30.694 €-2.580 €1
202233.256 €1.192 €19.303 €19.868 €565 €1
🔒 Încă 2 ani de istoric (2020–2021) — deblochează cu Pro

Sume convertite în EUR la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2022–2024). Ultima actualizare: 2026-08-29.

Contracte publice (SEAP)

64

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
31
Valoare totală
65.384 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
33
Valoare totală
87.590 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Transportul pacienților cu ambulanța · Brașov

FC
FIRST CARE UNDA AMB S.R.L.
CUI 52797512 · Mun. Făgăraş
FC
FIRST CARE UNDA SERV S.R.L.
CUI 50107381 · Mun. Făgăraş
AA
ASISMED AMBULANCE S.R.L.
CUI 51650172 · Mun. Braşov
MG
MAYABRO-GROUP S.R.L.
CUI 50840071 · Sat Sânpetru Com. Sânpetru
HS
HELPHOME S.R.L.
CUI 42806168 · Mun. Braşov
NM
NUCLEUS MED S.R.L.
CUI 35251188 · Sat Hărman Com. Hărman

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2020 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2020 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-06-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
FIRST CARE UNDA S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →