identitate. Intră în cont Pro
6 ANI PE PIAȚĂ

RCI HR & ACCOUNTING S.R.L.

CAEN 6920 — Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
CUI 42775975J40/8024/2020Neplătitor TVAInactiv fiscalRadiată
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20202024 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2024
111mii lei
▼ 62,8% vs. 2023
Profit net · 2024
49mii lei
▼ 62,4% vs. 2023
Salariați
1
▼ 50,0% vs. 2023
Vechime
6ani
din 2020
În anul 2024, RCI HR & ACCOUNTING S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 110.584 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 62,8%. Rezultatul net a fost un profit de 49.219 lei. Datoriile totale au scăzut cu 91,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Semnale de risc ridicat
  • Firmă radiată — Societatea nu mai figurează activă în registru.
  • Inactivă fiscal — Declarată inactivă fiscal de ANAF — atenție la tranzacții (fără drept de deducere TVA).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
42775975
Nr. Reg. Comerțului
J40/8024/2020 · EUID ROONRC.J40/8024/2020
Cod CAEN
6920 — Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2020-07-15 (6 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. VESPASIAN, NR.47A, CAMERA 3
Cod poștal
Telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

5 ani
Cifra de afaceri (2024)
110.584 lei
▼ 62,8%
Profit net
49.219 lei
▼ 62,4%
Datorii
4.314 lei
▼ 91,7%
Salariați
1
▼ -1
Evoluția cifrei de afaceri
2022: 299.593 lei2023: 297.168 lei2024: 110.584 lei111 mii20222024
Evoluția profitului net
2022: 174.365 lei2023: 130.855 lei2024: 49.219 lei49 mii20222024
Evoluția numărului de salariați
2022: 12023: 22024: 1120222024

Indicatori derivați (2024)

Marjă netă
44,5%
Creștere CA an/an
-62,8%
CA / salariat
110.584 lei
Datorii / active
8%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,5%
Creștere medie anuală (2020–2024)
-7,4%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2024110.584 lei49.219 lei4.314 lei53.773 lei49.459 lei1
2023297.168 lei130.855 lei51.671 lei182.766 lei131.095 lei2
2022299.593 lei174.365 lei26.509 lei182.707 lei156.198 lei1
🔒 Încă 2 ani de istoric (2020–2021) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2022–2024). Ultima actualizare: 2026-08-12.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
RCI EXPERT ADVISER SRL30989061în funcțiune
RCI EXPERT S.R.L.43508097radiată
RCI PAYROLL & ACCOUNTING S.R.L.46991491radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal · Municipiul București

SA
SWAN AUDIT S.R.L.
CUI 55466360 · Sector 1 Mun. Bucureşti
WF
WISE FINANCE PLANNING S.R.L.
CUI 55078821 · Sector 1 Mun. Bucureşti
RC
REGNET CONTA S.R.L.
CUI 54990128 · Sector 1 Mun. Bucureşti
VA
VIVA AUDIT S.R.L.
CUI 54875420 · Sector 1 Mun. Bucureşti
KE
KONTAS EXPERT AUDIT S.R.L.
CUI 54354422 · Sector 1 Mun. Bucureşti
FS
FISCALERA S.R.L.
CUI 54284050 · Sector 1 Mun. Bucureşti

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2020 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2020 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2025-10-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
RCI HR & ACCOUNTING S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →