identitate. Intră în cont Pro
6 ANI PE PIAȚĂ

CORAV CONSTRUCTII CIVILE S.R.L.

CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 42836274J2020000835172Plătitor TVA din 2020Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20202025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
4,66mil lei
▼ 28,0% vs. 2024
Profit net · 2025
1,80mil lei
▼ 39,6% vs. 2024
Salariați
20
▼ 20,0% vs. 2024
Contracte publice
3
SEAP · activ 2020
În anul 2025, CORAV CONSTRUCTII CIVILE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 4.664.979 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 28,0%. Rezultatul net a fost un profit de 1.804.035 lei. Datoriile totale au crescut cu 35,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 20.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
42836274
Nr. Reg. Comerțului
J2020000835172 · EUID ROONRC.J2020000835172
Cod CAEN
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2020-07-28 (6 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
GALAŢI
Localitate
Mun. Galaţi
Adresă
JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. BRĂILEI, NR.167, BL.A2, SC.1, ET.1, AP.46
Cod poștal
800343

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-23 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

6 ani
Cifra de afaceri (2025)
4.664.979 lei
▼ 28,0%
Profit net
1.804.035 lei
▼ 39,6%
Datorii
1.162.563 lei
▲ 35,0%
Salariați
20
▼ -5
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 329.882 lei2024: 6.482.451 lei2025: 4.664.979 lei4,66 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 137.590 lei2024: 2.986.837 lei2025: 1.804.035 lei1,80 mil20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 42024: 252025: 202020232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
38,7%
Creștere CA an/an
-28,0%
CA / salariat
233.249 lei
Datorii / active
39%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100,0%
Creștere medie anuală (2020–2025)
+92,6%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.044.905 $404.084 $260.402 $664.559 $404.158 $20
20241.409.995 $649.665 $187.352 $837.070 $649.718 $25
202372.093 $30.069 $19.392 $82.435 $63.043 $4
🔒 Încă 3 ani de istoric (2020–2022) — deblochează cu Pro

Sume convertite în USD la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-23.

Contracte publice (SEAP)

3

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
3
Valoare totală
175.066 lei
Ultimul an
2020

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
ADMINISTRATIA PIETELOR AGROALIMENTARE SA10843605în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Galați

R2
RENOVA 2026 S.R.L.
CUI 55139180 · Mun. Galaţi
NS
NIMAV S.R.L.
CUI 55052252 · Mun. Galaţi
SS
STEFDRAG1989 S.R.L.
CUI 54982958 · Mun. Galaţi
PU
PRORAPID UTILAJ S.R.L.
CUI 54842954 · Mun. Galaţi
GS
GIRME SIP CONSTRUCT S.R.L.
CUI 54815623 · Mun. Galaţi
DK
DIE KUNSTLER S.R.L.
CUI 54802070 · Mun. Galaţi

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2020 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2020 până azi. Cea mai recentă: sediu, în instantaneul ONRC din 2026-02-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
CORAV CONSTRUCTII CIVILE S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →