identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

SAMRIC SA

CAEN 1421 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
CUI 430784J1991000385404Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 15.10.2026samric.roActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
588mii €
▲ 21,5% vs. 2024
Profit net · 2025
36mii €
▲ 707,7% vs. 2024
Salariați
17
▲ 21,4% vs. 2024
Contracte publice
2
SEAP · activ 2024
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, SAMRIC SA a raportat o cifră de afaceri de 2.967.366 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 23,1%. Rezultatul net a fost un profit de 179.217 lei. Datoriile totale au crescut cu 39,3% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 17.
Observații
  • Adresă cu multe firme — 41 firme la aceeași adresă.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
430784
Nr. Reg. Comerțului
J1991000385404 · EUID ROONRC.J1991000385404
Cod CAEN
1421 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
1992-12-09 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 6 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, B-DUL IULIU MANIU, NR.7 · 41 firme aici
Cod poștal
61072
Contact declarat
64 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-15 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

declarat

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei (unic în registru).

Website
samric.ro
Nota site-ului
5,9/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 26.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1885 firme. Vezi pe hartă →

100 mN12345678
  1. ELCOMI AUTO SRL · 25 m · CAEN 4782 · +2 firme la aceeași adresă
  2. INDEPENDENT TEHNO-COM S.R.L. · 54 m · CAEN 4120 · +4 firme la aceeași adresă
  3. CONFORT SRL · 63 m · CAEN 4221 · +6 firme la aceeași adresă
  4. CASA FUNERARĂ SF. NECTARIE SRL · 64 m · CAEN 9630
  5. EXOTIC LIFE S.R.L. · 68 m · CAEN 4776 · +5 firme la aceeași adresă
  6. ALARM CENTER INTERNATIONAL SRL · 71 m · CAEN 4531 · +4 firme la aceeași adresă
  7. ATMAN CONCEPT SRL · 106 m · CAEN 7210 · +8 firme la aceeași adresă
  8. CORAL D.C. S.R.L. · 116 m · CAEN 5147 · +3 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025588 mii €▲ 21,5% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
147 mii294 mii441 mii588 mii2023 · cifră de afaceri: 462.037 €2023 · profit net: 5.233 €20232024 · cifră de afaceri: 484.430 €2024 · profit net: 4.400 €20242025 · cifră de afaceri: 588.401 €588 mii2025 · profit net: 35.537 €2025
Salariați
17▲ 21,4%
20232025
Datorii totale
35 mii €▲ 37,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 1421 · 1.665 firme · mai sus decât 89% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Municipiul București · mai sus decât 88% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
6,0% marjă · mai sus decât 60% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
6,0%
Creștere CA an/an
+21,5%
CA / salariat
34.612 €
Datorii / active
2%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1,7%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-12,9%/an
Lichiditate curentă
59,33
Grad de îndatorare
2%
Scor Z-Altman
38,48 (zonă sigură)
Angajați, în timp
17 → 17 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în euro

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025588.401+21,5%35.537+708%6,0%34.6272.108.5662.073.93917
2024484.430+4,8%4.400−15,9%0,9%25.2022.091.6542.066.47114
2023462.0375.2331,1%28.0462.101.4182.073.82713
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume convertite în euro la cursul mediu anual BNR al fiecărui an (de exemplu 2025: 1 € = 5,0431 lei); original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-15.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

2

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
2
Valoare totală
14.353 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme conectate

40

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Vezi toate firmele de la această adresă →

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-07-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SAMRIC SA — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →