identitate. Intră în cont Pro
5 ANI PE PIAȚĂ

COLORIT CONSTRUCT S.R.L.

CAEN 7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
CUI 43110953J2020012491409Plătitor TVA din 2022RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20212025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
5,30mil lei
▲ 133,3% vs. 2024
Profit net · 2025
−262mii lei
▼ 318,1% vs. 2024
Salariați
2
— constant
Contracte publice
1
SEAP · activ 2023
În anul 2025, COLORIT CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 5.303.517 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 133,3%. Rezultatul net a fost o pierdere de 261.704 lei. Datoriile totale au crescut cu 100,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
Semnale de atenție
  • Datorii peste active — Datoriile (5.003.147 lei) depășesc activele totale (4.923.860 lei) în 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-261.704 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
43110953
Nr. Reg. Comerțului
J2020012491409 · EUID ROONRC.J2020012491409
Cod CAEN
7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2020-09-29 (5 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-09-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

6 ani
Cifra de afaceri (2025)
5.303.517 lei
▲ 133,3%
Profit net
-261.704 lei
▼ 318,1%
Datorii
5.003.147 lei
▲ 100,0%
Salariați
2
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 4.557.891 lei2024: 2.273.411 lei2025: 5.303.517 lei5,30 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 74.021 lei2024: 119.999 lei2025: -261.704 lei−262 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 32024: 22025: 2220232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
-4,9%
Creștere CA an/an
+133,3%
CA / salariat
2.651.759 lei
Datorii / active
102%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-25,3%
Creștere medie anuală (2021–2025)
+37,6%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.187.931 $-58.619 $1.120.651 $1.102.892 $232.016 $2
2024494.489 $26.101 $543.987 $594.646 $294.620 $2
2023996.086 $16.177 $954.479 $719.595 $147.307 $3
🔒 Încă 3 ani de istoric (2020–2022) — deblochează cu Pro

Sume convertite în USD la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-09-04.

Contracte publice (SEAP)

1

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
186.000 lei
Ultimul an
2023

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
ROMART ASIST SRL34998852în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · Municipiul București

MF
MILODIN FAMILY COMPANY S.R.L.
CUI 55537789 · Sector 1 Mun. Bucureşti
BW
BAIA WIND POWER S.R.L.
CUI 55520728 · Sector 1 Mun. Bucureşti
AW
APEX WIND STEJARU S.R.L.
CUI 55520663 · Sector 1 Mun. Bucureşti
NR
NM RESEARCH & DEVELOPMENT S.R.L.
CUI 55518230 · Sector 1 Mun. Bucureşti
CM
CRITICAL METALS ROMANIA S.R.L.
CUI 55502080 · Sector 1 Mun. Bucureşti
KA
KONSTENATT AUTOMATION S.R.L.
CUI 55475538 · Sector 1 Mun. Bucureşti

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

6

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2020 încoace.

Registrul comerțului consemnează 6 modificări pentru această firmă din 2020 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-10-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
COLORIT CONSTRUCT S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →