identitate. Intră în cont Pro
5 ANI PE PIAȚĂ

LUX TAXI VI S.R.L.

CAEN 4932 — Transporturi cu taxiuri
CUI 43687839J22/433/2021Neplătitor TVARadiată
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20212023 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2023
82mii lei
▼ 34,2% vs. 2022
Profit net · 2023
53mii lei
▼ 15,8% vs. 2022
Salariați
1
— constant
Vechime
5ani
din 2021
În anul 2023, LUX TAXI VI S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 81.929 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 34,2%. Rezultatul net a fost un profit de 52.833 lei. Datoriile totale au scăzut cu 93,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Semnale de risc ridicat
  • Firmă radiată — Societatea nu mai figurează activă în registru.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
43687839
Nr. Reg. Comerțului
J22/433/2021 · EUID ROONRC.J22/433/2021
Cod CAEN
4932 — Transporturi cu taxiuri
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2021-02-08 (5 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
IAŞI
Localitate
Mun. Iaşi
Adresă
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. MĂNĂSTIRII, NR.1A, DEMISOL, BIROU 9
Cod poștal
700617
Telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-13 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

3 ani
Cifra de afaceri (2023)
81.929 lei
▼ 34,2%
Profit net
52.833 lei
▼ 15,8%
Datorii
5.569 lei
▼ 93,0%
Salariați
1
Evoluția cifrei de afaceri
2021: 74.952 lei2022: 124.522 lei2023: 81.929 lei82 mii20212023
Evoluția profitului net
2021: 42.307 lei2022: 62.754 lei2023: 52.833 lei53 mii20212023
Evoluția numărului de salariați
2021: 12022: 12023: 1120212023

Indicatori derivați (2023)

Marjă netă
64,5%
Creștere CA an/an
-34,2%
CA / salariat
81.929 lei
Datorii / active
5%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
46,5%
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202381.929 lei52.833 lei5.569 lei119.215 lei113.646 lei1
2022124.522 lei62.754 lei79.589 lei188.451 lei108.862 lei1
202174.952 lei42.307 lei27.500 lei70.807 lei43.307 lei1

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2021–2023). Ultima actualizare: 2026-08-13.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

16 firme afiliate · 4 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
AKY & AVA TAXI S.R.L.51281890în funcțiune
IASI LUX 10 VIP S.R.L.42043066în funcțiune
IASI LUX 12 VIP S.R.L.42333833în funcțiune
LUX TAKSI 10 VIP S.R.L.42120304în funcțiune
LUX TAKSI 12 VIP S.R.L.42320914radiată
LUX TAKSI 13 VIP S.R.L.42320906în funcțiune
LUX TAKSI UNU S.R.L.42120290radiată
LUX TAXI 4YOU S.R.L.50537397în funcțiune
LUX TAXI CONCEPT S.R.L.45974050în funcțiune
LUX TAXI ONLINE S.R.L.41959546în funcțiune
MARY & AVM S.R.L.51388005în funcțiune
MARY & VIO 1 S.R.L.51176339în funcțiune
MARY & VIO DOI S.R.L.51176398în funcțiune
ŞOARE TRANS SRL22649999radiată
TAXI IAŞI SRL33942489radiată
URSU YANIS S.R.L.48222915în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Transporturi cu taxiuri · Iași

TK
TRANS-K S.R.L.
CUI 52877271 · Mun. Iaşi
VT
VIKRAM TAXI S.R.L.
CUI 50871930 · Mun. Iaşi
MM
METAMORFOZA MKY S.R.L.
CUI 50853691 · Mun. Iaşi
NC
NE-CAR S.R.L.
CUI 50832486 · Mun. Iaşi
ET
ELENY TRANSPORT S.R.L.
CUI 50671525 · Mun. Iaşi
AC
ANA&ALEX CAB COMPANY S.R.L.
CUI 50342026 · Mun. Iaşi

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2021 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2021 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2025-07-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
LUX TAXI VI S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →