identitate. Intră în cont Pro
5 ANI PE PIAȚĂ

RENTIX INVEST S.R.L.

CAEN 7711 — Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
CUI 44257260J2021001601221Plătitor TVA din 2021Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20212025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
2,24mil lei
▼ 55,6% vs. 2024
Profit net · 2025
−301mii lei
▼ 3.462,4% vs. 2024
Salariați
2
▼ 50,0% vs. 2024
Vechime
5ani
din 2021
În anul 2025, RENTIX INVEST S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.239.542 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 55,6%. Rezultatul net a fost o pierdere de 301.033 lei. Datoriile totale au scăzut cu 54,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
Semnale de atenție
  • Datorii peste active — Datoriile (3.612.627 lei) depășesc activele totale (3.483.102 lei) în 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-301.033 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
44257260
Nr. Reg. Comerțului
J2021001601221 · EUID ROONRC.J2021001601221
Cod CAEN
7711 — Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2021-05-12 (5 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-11 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

5 ani
Cifra de afaceri (2025)
2.239.542 lei
▼ 55,6%
Profit net
-301.033 lei
▼ 3.462,4%
Datorii
3.612.627 lei
▼ 54,6%
Salariați
2
▼ -2
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 4.327.506 lei2024: 5.048.202 lei2025: 2.239.542 lei2,24 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 35.269 lei2024: 8.953 lei2025: -301.033 lei−301 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 42024: 42025: 2220232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
-13,4%
Creștere CA an/an
-55,6%
CA / salariat
1.119.771 lei
Datorii / active
104%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-983,5%
Creștere medie anuală (2021–2025)
+54,0%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.239.542 lei-301.033 lei3.612.627 lei3.483.102 lei30.607 lei2
20245.048.202 lei8.953 lei7.951.761 lei8.149.419 lei331.639 lei4
20234.327.506 lei35.269 lei8.913.519 lei9.181.115 lei322.686 lei4
🔒 Încă 2 ani de istoric (2021–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-11.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
NORD-TOUR SRL14530473în funcțiune
SARAH DESIGN&CONSULTING S.R.L.49300396radiată
SIGMA CONSULTING GRUP SRL11430933radiată

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · Iași

DS
DIVELOGISTIC S.R.L.
CUI 55200790 · Mun. Iaşi
RC
RENTIGO CAR RENTALS S.R.L.
CUI 54837419 · Mun. Iaşi
DS
DRIVEPOINT S.R.L.
CUI 54577289 · Mun. Iaşi
TD
TRANSMATEO DRIVE S.R.L.
CUI 54456945 · Mun. Iaşi
HS
HAPPY SPA AUTO S.R.L.
CUI 54309049 · Mun. Iaşi
ES
EVU S.R.L.
CUI 54272861 · Mun. Iaşi

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2021 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2021 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-06-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
RENTIX INVEST S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →