identitate. Intră în cont Pro
4 ANI PE PIAȚĂ

NOWA BAU S.R.L.

CAEN 4312 — Lucrări de pregătire a terenului
CUI 44946800J16/2356/2021Plătitor TVA din 2022Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20212023 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2023
2,00mil lei
▼ 57,5% vs. 2022
Profit net · 2023
749mii lei
▼ 83,3% vs. 2022
Salariați
2
— constant
Vechime
4ani
din 2021
În anul 2023, NOWA BAU S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.003.706 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 57,5%. Rezultatul net a fost un profit de 749.384 lei. Datoriile totale au crescut cu 130,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
44946800
Nr. Reg. Comerțului
J16/2356/2021 · EUID ROONRC.J16/2356/2021
Cod CAEN
4312 — Lucrări de pregătire a terenului
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2021-09-22 (4 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Segarcea
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
DOLJ
Localitate
Sat Horezu Poenari Com. Valea Stanciului
Adresă
JUD. DOLJ, SAT HOREZU POENARI COM. VALEA STANCIULUI, STR. MARIN TÎRNOMETE, NR.22 · 3 firme aici
Cod poștal
207606
Telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

3 ani
Cifra de afaceri (2023)
2.003.706 lei
▼ 57,5%
Profit net
749.384 lei
▼ 83,3%
Datorii
1.456.768 lei
▲ 130,9%
Salariați
2
Evoluția cifrei de afaceri
2021: 148.476 lei2022: 4.718.210 lei2023: 2.003.706 lei2,00 mil20212023
Evoluția profitului net
2021: 144.022 lei2022: 4.498.636 lei2023: 749.384 lei749 mii20212023

Indicatori derivați (2023)

Marjă netă
37,4%
Creștere CA an/an
-57,5%
CA / salariat
1.001.853 lei
Datorii / active
25%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
17,2%
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2023437.892 $163.771 $318.364 $1.273.296 $954.932 $2
20221.005.522 $958.727 $134.465 $1.080.752 $989.463 $2
202135.666 $34.596 $1.070 $35.714 $34.644 $

Sume convertite în USD la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2021–2023). Ultima actualizare: 2026-08-12.

Firme conectate

2

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

RB
RICARDO BUILDING S.R.L.
CUI 49340838 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
R&
RICKY & COCO CONSTRUCŢII S.R.L.
CUI 49340803 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate

FirmăCUIStare
RICARDO BUILDING S.R.L.49340838în funcțiune
RICKY & COCO CONSTRUCȚII S.R.L.49340803în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de pregătire a terenului · Dolj

EA
EDY ANDRECONS S.R.L.
CUI 55452712 · Sat Georocu Mare Com. Bratovoeşti
IN
IONIRA NOVA S.R.L.
CUI 54804128 · Sat Albeşti Com. Şimnicu de Sus
KT
K TRIO VISION S.R.L.
CUI 54710180 · Sat Preajba Com. Malu Mare
CC
CB CONSTRUCT PRO S.R.L.
CUI 54689908 · Sat Ghindeni Com. Ghindeni
SS
SAVERIOXCAV S.R.L.
CUI 54387110 · Sat Işalniţa Com. Işalniţa
RC
RSA CONSTRUCTII S.R.L.
CUI 54340940 · Mun. Craiova

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

2

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2021 încoace.

Registrul comerțului consemnează 2 modificări pentru această firmă din 2021 până azi. Cea mai recentă: sediu, în instantaneul ONRC din 2022-02-09.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
NOWA BAU S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →