identitate. Intră în cont Pro
5 ANI PE PIAȚĂ

SMART AUTOMOTIVE SOLUTIONS S.R.L.

CAEN 7711 — Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
CUI 45123038J2021006645235Plătitor TVA din 2021Verificat ANAF 01.11.2026smartvan.roActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2022 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
21mii €
▼ 37,6% vs. 2024
Profit net · 2025
−13mii €
▼ 661,3% vs. 2024
Salariați
—
Vechime
5ani
din 2021
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

SMART AUTOMOTIVE SOLUTIONS S.R.L. (CUI 45123038, nr. J2021006645235) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Ștefăneștii de Jos, județul Ilfov, înființată în 2021. Activitatea principală: activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare (CAEN 7711). Este plătitoare de TVA din 2021. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 107 mii lei. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 01.11.2026.

În anul 2025, SMART AUTOMOTIVE SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 107.203 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 36,8%. Rezultatul net a fost o pierdere de 63.264 lei. Datoriile totale au scăzut cu 34,9% față de anul anterior.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (128.569 lei) depășesc activele totale (75.725 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-52.639 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-63.264 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
45123038
Nr. Reg. Comerțului
J2021006645235 · EUID ROONRC.J2021006645235
Cod CAEN
7711 — Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2021-10-27 (5 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ILFOV
Localitate
Com. Ştefăneştii de Jos
Adresă
JUD. ILFOV, COM. ŞTEFĂNEŞTII DE JOS, STR HORTENSIEI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
77175
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
smartvan.ro
Email
office@smartvan.ro

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

5 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202521 mii €▼ 37,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
8.51817 mii26 mii34 mii2023 · cifră de afaceri: 25.432 €2023 · profit net: 122 €20232024 · cifră de afaceri: 34.072 €2024 · profit net: 2.235 €20242025 · cifră de afaceri: 21.257 €21 mii2025 · profit net: -12.545 €2025
Salariați
—
Datorii totale
25 mii €▼ 35,8%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 7711 · 1.745 firme · mai sus decât 45% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Ilfov · mai sus decât 28% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-59,0% marjă · mai sus decât 18% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-59,0%
Creștere CA an/an
-37,6%
Datorii / active
170%
Creștere medie anuală (2022–2025)
+3,5%/an
Grad de îndatorare
170%

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în euro

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202521.257−37,6%-12.545−661%-59,0%25.49415.016-10.438—
202434.072+34,0%2.235+999%6,6%39.71740.6922.136—
202325.4321220,5%54.62153.023-99—
Încă 2 ani de istoric (2021–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume convertite în euro la cursul mediu anual BNR al fiecărui an (de exemplu 2025: 1 € = 5,0431 lei); original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-01.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
DESPANT INVEST SRL15066550activitate suspendată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 1 active, cifră de afaceri cumulată 107 mii lei. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · Ilfov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2021 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2021 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-10-19.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre SMART AUTOMOTIVE SOLUTIONS S.R.L.

Este SMART AUTOMOTIVE SOLUTIONS S.R.L. o firmă activă?

Da. SMART AUTOMOTIVE SOLUTIONS S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 01.11.2026).

Este SMART AUTOMOTIVE SOLUTIONS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, SMART AUTOMOTIVE SOLUTIONS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 01.12.2021 (verificare ANAF din 01.11.2026). Codul de TVA este RO45123038.

Ce cifră de afaceri are SMART AUTOMOTIVE SOLUTIONS S.R.L.?

În 2025, SMART AUTOMOTIVE SOLUTIONS S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 107.203 lei, în scădere cu 36,8% față de 2024, și o pierdere netă de 63.264 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Este SMART AUTOMOTIVE SOLUTIONS S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care SMART AUTOMOTIVE SOLUTIONS S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 14.09.2026.

Are SMART AUTOMOTIVE SOLUTIONS S.R.L. datorii la ANAF?

SMART AUTOMOTIVE SOLUTIONS S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul SMART AUTOMOTIVE SOLUTIONS S.R.L.?

Sediul social declarat al SMART AUTOMOTIVE SOLUTIONS S.R.L. este în JUD. ILFOV, COM. ŞTEFĂNEŞTII DE JOS, STR HORTENSIEI.

Ce activitate are SMART AUTOMOTIVE SOLUTIONS S.R.L.?

Activitatea principală declarată a SMART AUTOMOTIVE SOLUTIONS S.R.L. este „Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare” (cod CAEN 7711).

Când a fost înființată SMART AUTOMOTIVE SOLUTIONS S.R.L.?

SMART AUTOMOTIVE SOLUTIONS S.R.L. a fost înregistrată pe 27.10.2021, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2021006645235.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SMART AUTOMOTIVE SOLUTIONS S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala