identitate. Intră în cont Pro
4 ANI PE PIAȚĂ

MEXTO - PACII S.R.L.

CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 45445289J2022000263405Neplătitor TVARO e-FacturaInactiv fiscal
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20222025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
196mii lei
▲ 18,1% vs. 2024
Profit net · 2025
−27mii lei
▲ 52,6% vs. 2024
Salariați
Vechime
4ani
din 2022
În anul 2025, MEXTO - PACII S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 195.701 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 18,1%. Rezultatul net a fost o pierdere de 26.837 lei. Datoriile totale au crescut cu 20,9% față de anul anterior.
Semnale de risc ridicat
  • Inactivă fiscal — Declarată inactivă fiscal de ANAF — atenție la tranzacții (fără drept de deducere TVA).
  • Datorii peste active — Datoriile (7.441.260 lei) depășesc activele totale (7.255.689 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-185.571 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-26.837 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
45445289
Nr. Reg. Comerțului
J2022000263405 · EUID ROONRC.J2022000263405
Cod CAEN
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2022-01-10 (4 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR GRIGORE MANOLESCU, NR.7A, CORP C. PARTER. ETAJ 1 ŞI ETAJ 2
Cod poștal
Telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-09-03 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

4 ani
Cifra de afaceri (2025)
195.701 lei
▲ 18,1%
Profit net
-26.837 lei
▲ 52,6%
Datorii
7.441.260 lei
▲ 20,9%
Salariați
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 148.717 lei2024: 165.693 lei2025: 195.701 lei196 mii20232025
Evoluția profitului net
2023: -20.094 lei2024: -56.673 lei2025: -26.837 lei−27 mii20232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
-13,7%
Creștere CA an/an
+18,1%
Datorii / active
103%
Creștere medie anuală (2022–2025)
+49,1%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202543.835 $-6.011 $1.666.762 $1.625.196 $-41.566 $
202436.040 $-12.327 $1.338.667 $1.303.353 $-34.944 $0
202332.501 $-4.391 $1.385.530 $1.362.462 $-22.724 $0
🔒 Încă 1 an de istoric (2022–2022) — deblochează cu Pro

Sume convertite în USD la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-09-03.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate

FirmăCUIStare
FD MAISON CONCRETE S.R.L.51486186în funcțiune
SEIVA PROPERTIES S.R.L.45046580în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Municipiul București

AP
AGABARIT PROJECT CONTRUCT S.R.L.
CUI 55525164 · Sector 1 Mun. Bucureşti
AC
AMIRIAN CONSTRUCT S.R.L.
CUI 55523406 · Sector 1 Mun. Bucureşti
EC
ELYSIUM CONSTRUCT S.R.L.
CUI 55518388 · Sector 1 Mun. Bucureşti
TS
TNBGROUP S.R.L.
CUI 55466246 · Sector 1 Mun. Bucureşti
NN
NEW NORTH CONSTRUCT S.R.L.
CUI 55463223 · Sector 1 Mun. Bucureşti
VE
VECTOR EDIL CONSTRUCT S.R.L.
CUI 55463070 · Sector 1 Mun. Bucureşti

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2022 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2022 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-03-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MEXTO - PACII S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →