identitate. Intră în cont Pro
4 ANI PE PIAȚĂ

SAW STEEL S.R.L.

CAEN 3020 — Fabricarea materialului rulant
CUI 45581965J2022000114387Plătitor TVA din 2022Verificat ANAF 17.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2022 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
186mii lei
▼ 65,2% vs. 2024
Profit net · 2025
−106mii lei
▼ 140,0% vs. 2024
Salariați
2
▲ 100,0% vs. 2024
Contracte publice
61
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, SAW STEEL S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 186.041 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 65,2%. Rezultatul net a fost o pierdere de 105.663 lei. Datoriile totale au scăzut cu 62,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-105.663 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
45581965
Nr. Reg. Comerțului
J2022000114387 · EUID ROONRC.J2022000114387
Cod CAEN
3020 — Fabricarea materialului rulant
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2022-02-03 (4 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
VÂLCEA
Localitate
Mun. Râmnicu Vâlcea
Adresă
JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. CALEA LUI TRAIAN
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-17 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

4 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025186 mii lei▼ 65,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
134 mii267 mii401 mii535 mii2023 · cifră de afaceri: 470.590 lei2023 · profit net: 220.638 lei20232024 · cifră de afaceri: 534.577 lei2024 · profit net: 264.391 lei20242025 · cifră de afaceri: 186.041 lei186 mii2025 · profit net: -105.663 lei2025
Salariați
2▲ 100,0%
20232025
Datorii totale
16 mii lei▼ 62,1%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniuultimul sfert
CAEN 3020 · 35 firme · mai sus decât 6% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Vâlcea · mai sus decât 47% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-56,8% marjă · mai sus decât 9% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-56,8%
Creștere CA an/an
-65,2%
CA / salariat
93.021 lei
Datorii / active
2%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-15,3%
Creștere medie anuală (2022–2025)
-27,0%/an
Grad de îndatorare
2%
Angajați, în timp
1 → 2 (2022–2025, +100%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025186.041−65,2%-105.663−140%-56,8%15.743705.745690.0022
2024534.577+13,6%264.391+19,8%49,5%41.489863.854822.3651
2023470.590220.63846,9%74.291652.917578.6261
Încă 1 an de istoric (2022–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-17.

Contracte publice (SEAP)

61

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
61
Valoare totală
168.215 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2022 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2022 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-03-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SAW STEEL S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →