identitate. Intră în cont Pro
4 ANI PE PIAȚĂ

GREEN INVEST ELECTRICS S.R.L.

CAEN 4321 — Lucrări de instalații electrice
CUI 46557442J24/1467/2022Plătitor TVA din 2022TVA la încasareVerificat ANAF 26.10.2026RO e-FacturaActivăAtestat ANRE C1A, C2A
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2022 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
152mii lei
▼ 52,6% vs. 2024
Profit net · 2025
−244mii lei
▼ 100,0% vs. 2024
Salariați
3
▼ 50,0% vs. 2024
Vechime
4ani
din 2022
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

GREEN INVEST ELECTRICS S.R.L. (CUI 46557442, nr. J24/1467/2022) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Vișeu de Sus, județul Maramureș, înființată în 2022. Activitatea principală: lucrări de instalații electrice (CAEN 4321). Este plătitoare de TVA din 2022. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 152 mii lei și 3 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 26.10.2026.

În anul 2025, GREEN INVEST ELECTRICS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 152.058 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 52,6%. Rezultatul net a fost o pierdere de 243.578 lei. Datoriile totale au crescut cu 37,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 3.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (575.085 lei) depășesc activele totale (568.017 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-7.068 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-243.578 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
46557442
Nr. Reg. Comerțului
J24/1467/2022 · EUID ROONRC.J24/1467/2022
Cod CAEN
4321 — Lucrări de instalații electrice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2022-07-28 (4 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Vişeu De Sus
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MARAMUREŞ
Localitate
Orş. Vişeu de Sus
Adresă
JUD. MARAMUREŞ, ORŞ. VIŞEU DE SUS, STR. ZĂVOIULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
435700
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-26 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN12345678
  1. TIF EXPERT FOREST S.R.L. · 16 m · CAEN 220
  2. TOMO CONSTRUCT VIS S.R.L. · 92 m · CAEN 4120
  3. COMERŢ FIER SRL · 104 m · CAEN 4690 · +1 firme la aceeași adresă
  4. G.I.N. N. NEŢU SRL · 107 m · CAEN 4120
  5. KIFOR CONSTRUCT S.R.L. · 159 m · CAEN 4120 · +1 firme la aceeași adresă
  6. DIVERS WORKING GROUP S.R.L. · 165 m · CAEN 4332 · +1 firme la aceeași adresă
  7. STIL CASA 2007 SRL · 166 m · CAEN 4334
  8. ISCARGO S.R.L. · 195 m · CAEN 9531

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

4 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025152 mii lei▼ 52,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
314 mii629 mii943 mii1,26 mil2023 · cifră de afaceri: 1.257.400 lei2023 · profit net: 905.592 lei20232024 · cifră de afaceri: 321.110 lei2024 · profit net: -121.811 lei20242025 · cifră de afaceri: 152.058 lei152 mii2025 · profit net: -243.578 lei2025
Salariați
3▼ 50,0%
20232025
Datorii totale
575 mii lei▲ 37,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 4321 · 8.137 firme · mai sus decât 31% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Maramureș · mai sus decât 40% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-160,2% marjă · mai sus decât 3% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-160,2%
Creștere CA an/an
-52,6%
CA / salariat
50.686 lei
Datorii / active
101%
Creștere medie anuală (2022–2025)
+35,9%/an
Grad de îndatorare
101%
Angajați, în timp
1 → 3 (2022–2025, +200%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025152.058−52,6%-243.578-160,2%575.085568.017-7.0683
2024321.110−74,5%-121.811−113%-37,9%419.634656.145236.5116
20231.257.400905.59272,0%250.2561.196.813946.5574
Încă 1 an de istoric (2022–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-26.

Autorizări și licențe

2

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Atestat ANRE instalații electrice, tip C1A
proiectare de linii electrice 0,4–20 kV și posturi de transformare; emis 23.08.2023
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
19978valabil23.08.2028ANRE
lista din 04.10.2026
Atestat ANRE instalații electrice, tip C2A
execuție de linii electrice 0,4–20 kV și posturi de transformare; emis 23.08.2023
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
19979valabil23.08.2028ANRE
lista din 04.10.2026

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de instalații electrice · Maramureș

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

1

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2022 încoace.

Registrul comerțului consemnează 1 modificare pentru această firmă din 2022 până azi. Cea mai recentă: înregistrare, în instantaneul ONRC din 2022-10-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre GREEN INVEST ELECTRICS S.R.L.

Este GREEN INVEST ELECTRICS S.R.L. o firmă activă?

Da. GREEN INVEST ELECTRICS S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 26.10.2026).

Este GREEN INVEST ELECTRICS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, GREEN INVEST ELECTRICS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 01.09.2022 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 26.10.2026). Codul de TVA este RO46557442.

Ce cifră de afaceri are GREEN INVEST ELECTRICS S.R.L.?

În 2025, GREEN INVEST ELECTRICS S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 152.058 lei, în scădere cu 52,6% față de 2024, și o pierdere netă de 243.578 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are GREEN INVEST ELECTRICS S.R.L.?

În 2025, GREEN INVEST ELECTRICS S.R.L. a raportat un număr mediu de 3 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este GREEN INVEST ELECTRICS S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care GREEN INVEST ELECTRICS S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 29.09.2026.

Are GREEN INVEST ELECTRICS S.R.L. datorii la ANAF?

GREEN INVEST ELECTRICS S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul GREEN INVEST ELECTRICS S.R.L.?

Sediul social declarat al GREEN INVEST ELECTRICS S.R.L. este în JUD. MARAMUREŞ, ORŞ. VIŞEU DE SUS, STR. ZĂVOIULUI.

Ce activitate are GREEN INVEST ELECTRICS S.R.L.?

Activitatea principală declarată a GREEN INVEST ELECTRICS S.R.L. este „Lucrări de instalații electrice” (cod CAEN 4321).

Când a fost înființată GREEN INVEST ELECTRICS S.R.L.?

GREEN INVEST ELECTRICS S.R.L. a fost înregistrată pe 28.07.2022, cu numărul de ordine în registrul comerțului J24/1467/2022.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
GREEN INVEST ELECTRICS S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala