identitate. Intră în cont Pro
4 ANI PE PIAȚĂ

SPRIŢ CRAMA LUI ŞTEFAN S.R.L.

CAEN 4725 — Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
CUI 46731831J2022001619265Neplătitor TVARO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20222025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
227mii lei
▼ 22,4% vs. 2024
Profit net · 2025
4.982lei
▼ 91,0% vs. 2024
Salariați
2
— constant
Contracte publice
2
SEAP · activ 2024
În anul 2025, SPRIŢ CRAMA LUI ŞTEFAN S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 227.214 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 22,4%. Rezultatul net a fost un profit de 4.982 lei. Datoriile totale au scăzut cu 34,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
46731831
Nr. Reg. Comerțului
J2022001619265 · EUID ROONRC.J2022001619265
Cod CAEN
4725 — Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2022-08-29 (4 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Reghin
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUREŞ
Localitate
Sat Dulcea Com. Ibăneşti
Adresă
JUD. MUREŞ, SAT DULCEA COM. IBĂNEŞTI, DULCEA, NR.38/B
Cod poștal
547328
Telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-11 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

4 ani
Cifra de afaceri (2025)
227.214 lei
▼ 22,4%
Profit net
4.982 lei
▼ 91,0%
Datorii
65.930 lei
▼ 34,6%
Salariați
2
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 170.516 lei2024: 292.738 lei2025: 227.214 lei227 mii20232025
Evoluția profitului net
2023: -36.437 lei2024: 55.422 lei2025: 4.982 lei4.98220232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 12024: 22025: 2220232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
2,2%
Creștere CA an/an
-22,4%
CA / salariat
113.607 lei
Datorii / active
74%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
21,9%
Creștere medie anuală (2022–2025)
+65,1%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025227.214 lei4.982 lei65.930 lei88.650 lei22.720 lei2
2024292.738 lei55.422 lei100.754 lei118.492 lei17.738 lei2
2023170.516 lei-36.437 lei120.799 lei83.115 lei-37.684 lei1
🔒 Încă 1 an de istoric (2022–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-11.

Contracte publice (SEAP)

2

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
2
Valoare totală
43.684 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate · Mureș

UG
UNIKAT GLOBAL S.R.L.
CUI 51320921 · Mun. Sighişoara
WN
WINEBOB NATURAL S.R.L.
CUI 46521139 · Mun. Târgu Mureş
KW
KABINETT WINE & SPIRITS S.R.L.
CUI 45681867 · Mun. Târgu Mureş
RA
REG ADEMOL S.R.L.
CUI 44294447 · Mun. Reghin
BN
BOB&MARTA NATURAL WINE S.R.L.
CUI 42176771 · Mun. Târgu Mureş
LS
LTX STOCK DIVERSE S.R.L.
CUI 39847435 · Sat Jabeniţa Com. Solovăstru

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2022 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2022 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-04-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SPRIŢ CRAMA LUI ŞTEFAN S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →