identitate. Intră în cont Pro
3 ANI PE PIAȚĂ

MEGADENTAL STOMA S.R.L.

CAEN 8623 — Activități de asistență stomatologică
CUI 47320354J2022007325120Neplătitor TVAVerificat ANAF 04.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2023 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
128mii lei
▲ 8,6% vs. 2024
Profit net · 2025
3.219lei
▲ 620,1% vs. 2024
Salariați
2
▲ 100,0% vs. 2024
Vechime
3ani
din 2022
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

MEGADENTAL STOMA S.R.L. (CUI 47320354, nr. J2022007325120) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Gherla, județul Cluj, înființată în 2022. Activitatea principală: activități de asistență stomatologică (CAEN 8623). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 128 mii lei și 2 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 04.11.2026.

În anul 2025, MEGADENTAL STOMA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 128.125 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 8,6%. Rezultatul net a fost un profit de 3.219 lei. Datoriile totale au crescut cu 9,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (57.646 lei) depășesc activele totale (24.257 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-33.389 lei) în bilanțul depus pe 2025.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
47320354
Nr. Reg. Comerțului
J2022007325120 · EUID ROONRC.J2022007325120
Cod CAEN
8623 — Activități de asistență stomatologică
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2022-12-15 (3 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Gherla
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Gherla
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. GHERLA, STR. GHEORGHE ŞINCAI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
405300
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

7 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 11 firme.

100 m250 mN1234567
  1. COVRIG & CO SOCIETATE IN NUME COLECTIV · 133 m · CAEN 4719 · +6 firme la aceeași adresă
  2. LP SOLAR SRL · 153 m · CAEN 2512 · +1 firme la aceeași adresă
  3. MESERIASUL SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA GHERLA · 176 m · CAEN 1520
  4. BUNESTI PRODCOM S.R.L. · 200 m · CAEN 5111 · +17 firme la aceeași adresă
  5. ADMINISTRAREA DOMENIULUI PUBLIC GHERLA SA · 238 m · CAEN 7500
  6. ANNA BEAUTY MODE S.R.L. · 240 m · CAEN 9602 · +7 firme la aceeași adresă
  7. CAPOVERDE S.R.L. · 249 m · CAEN 6820 · +2 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

3 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025128 mii lei▲ 8,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
32 mii64 mii96 mii128 mii2023 · cifră de afaceri: 30.115 lei2023 · profit net: -37.255 lei20232024 · cifră de afaceri: 117.950 lei2024 · profit net: 447 lei20242025 · cifră de afaceri: 128.125 lei128 mii2025 · profit net: 3.219 lei2025
Salariați
2▲ 100,0%
20232025
Datorii totale
58 mii lei▲ 9,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 8623 · 10.338 firme · mai sus decât 30% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Cluj · mai sus decât 38% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
2,5% marjă · mai sus decât 28% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
2,5%
Creștere CA an/an
+8,6%
CA / salariat
64.063 lei
Datorii / active
238%
Grad de îndatorare
238%
Angajați, în timp
1 → 2 (2023–2025, +100%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025128.125+8,6%3.219+620%2,5%57.64624.257-33.3892
2024117.950+292%4470,4%52.64316.035-36.6081
202330.115-37.255-123,7%47.97010.915-37.0551

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-04.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
INTER ACVILA IMPEX SRL8948570radiată
MEGADENTAL TRANSILVANIA IMPEX S.R.L.45374331în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 2 active, cifră de afaceri cumulată 295 mii lei, 3 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de asistență stomatologică · Cluj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2023 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2023 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-02-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre MEGADENTAL STOMA S.R.L.

Este MEGADENTAL STOMA S.R.L. o firmă activă?

Da. MEGADENTAL STOMA S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 04.11.2026).

Este MEGADENTAL STOMA S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, MEGADENTAL STOMA S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 04.11.2026).

Ce cifră de afaceri are MEGADENTAL STOMA S.R.L.?

În 2025, MEGADENTAL STOMA S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 128.125 lei, în creștere cu 8,6% față de 2024, și un profit net de 3.219 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are MEGADENTAL STOMA S.R.L.?

În 2025, MEGADENTAL STOMA S.R.L. a raportat un număr mediu de 2 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este MEGADENTAL STOMA S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care MEGADENTAL STOMA S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 30.09.2026.

Are MEGADENTAL STOMA S.R.L. datorii la ANAF?

MEGADENTAL STOMA S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul MEGADENTAL STOMA S.R.L.?

Sediul social declarat al MEGADENTAL STOMA S.R.L. este în JUD. CLUJ, MUN. GHERLA, STR. GHEORGHE ŞINCAI.

Ce activitate are MEGADENTAL STOMA S.R.L.?

Activitatea principală declarată a MEGADENTAL STOMA S.R.L. este „Activități de asistență stomatologică” (cod CAEN 8623).

Când a fost înființată MEGADENTAL STOMA S.R.L.?

MEGADENTAL STOMA S.R.L. a fost înregistrată pe 15.12.2022, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2022007325120.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MEGADENTAL STOMA S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala